Mart 13, 2023

Santiment Açıkladı: Kripto Balinaları Bu Varlığa Koştu!

On-chain analitik firması Santiment, Bitcoin fiyatının 20.000 doların altına düşmesiyle birlikte iki önemli yatırımcı grubunun dikkatini çektiğini açıkladı.

Santiment, Bitcoin balinalarının ve köpekbalıklarının yani 10 ila 10.000 BTC tutan adreslerin geçtiğimiz hafta 821,50 milyon dolar değerinde 40.557 BTC aldığını tespit etti.

Firma, en büyük Bitcoin sahiplerinden gelen yoğun birikimle birlikte, yatırımcıların BTC’yi neyin beklediğine dair ipuçları için geleneksel piyasaları takip etmeleri gerektiğini söylüyor.

Bitcoin köpekbalıkları ve balinaları kripto varlıklarda zorlu geçen haftanın sorumlusu gibi görünmüyor. Aslında, 10 ila 10.000 BTC tutan adresler, bu orta ölçekli çöküş sırasında toplu olarak 821,5 milyon dolar biriktirdi. İzlenmesi gereken şey, kriptonun hisse senetleriyle olan korelasyonudur.

bitcoin on-chain veriler

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analiz firmasına göre trader’lar geçen haftaki geri çekilmenin ardından altcoin’ler yerine Bitcoin’e odaklandı. Santiment, davranıştaki değişikliğin kripto piyasasının tersine döndüğüne dair bir işaret olabileceğini belirtti.

Yatırımcılar tekrar BTC’ye odaklanıyor. Bu, Temmuz 2022’den bu yana BTC ve alt tartışmalarının en yüksek oranı. Yüksek Bitcoin söylemi, tarihsel olarak piyasaları tersine çevirebilen bir korku işaretidir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?