Nisan 2, 2024

Santiment Açıkladı: İşte En İyi 10 RWA Altcoin’i!

Finansal piyasalarda veri analizi gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir. Özellikle kripto para piyasaları, hızlı değişimleri ve yüksek oynaklığıyla bilinirken, bu alanda sağlam veri analizi yapmak, yatırımcılar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu alanda adını duyurmuş önde gelen bir finansal piyasa veri platformu olan Santiment, kripto piyasasındaki en iyi Gerçek Dünya Varlıkları’nı (RWA) için bir çalışma sundu.

Bu çalışmada Santiment, RWA’ların performanslarını belirlemek için çeşitli objektif kriterler kullandı. Bu kriterler arasında, geliştirme sıklığı ve GitHub gibi platformlardaki etkinliklerin yoğunluğu önemli bir yer tuttu. Özellikle son 30 gün içindeki ortalama yedekli olmayan GitHub etkinliği, bir proje veya kripto varlığının gelişim hızı ve aktifliği hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. İşte Santiment’in araştırmasına göre, RWA sektöründe en iyi performans gösteren kripto paralar!

Chainlink, geliştirme faaliyetleri ve GitHub etkinliği açısından en üst sırada yer alıyor. Özellikle geliştirme faaliyetleri konusunda rakiplerinin önünde bir performans sergileyen Chainlink, RWA sektöründe lider konumda bulunuyor. Popüler altcoin, son düşüş eğilimi gösteren piyasa trendlerinde inanılmaz bir dayanıklılık gösterdi. LINK geçtiğimiz yıl yaklaşık %160 artış gösterdi. Bu artışın bir kısmı, Chainlink’in yeni Chainlink Automation 2.0 gibi sürekli gelişimiyle bağlantılı olabilir.

Santiment tarafından RWA listesinde yer alan ilk beşin geri kalanı şu şekilde: Synthetix (SNX), Oraichain (ORA), Maker (MKR) ve Dusk Foundation (DUSK).

Listenin son beşinde ise Centrifuge, Polymesh, Boson, Reserve ve Propy yer alıyor.

Her proje RWA entegrasyonuna farklı şekilde yaklaşabilse de, bu altcoin projeleri toplu olarak blockchain teknolojisi ile geleneksel varlıkların artan birlikteliğine katkıda bulunmuştur. Santiment’in analizine göre, bu kripto paralar RWA sektöründe öne çıkan projeler olarak dikkat çekiyor. Ancak her yatırım kararı gibi, bu varlıklara yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmak ve riskleri değerlendirmek önemlidir. Altcoin piyasalarının volatil doğası göz önünde bulundurulmalı ve yatırım kararları dikkatlice alınmalıdır.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : coin pedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?