Şubat 7, 2024

Santiment Açıkladı: Dogecoin Cüzdanları Tarihi Bir Zirve Kaydetti!

Santiment tarafından yapılan paylaşıma göre Dogecoin tutan cüzdan sayısı daha önce görülmemiş oranda artış kaydediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere DOGE fiyatı 9 Aralık’taki zirve fiyatından bu yana %23 değer kaybetti. Ancak aradan geçen zamanda sıfırdan fazla coin içeren cüzdan sayısı ağın geçmişinden bu yana en hızlı büyüme oranını kaydetti. Verilere göre sadece iki hafta içerisinde 0,001-1 DOGE tutan 413.800 yeni cüzdan eklendi.

dogecoin cüzdan sayısında tarihi artış

DOGE bu yazının yazıldığı sırada 0,0788 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte hafif bir artış kaydetti.

Santiment ayrıca, sosyal medya konuşmalarına dayanarak kripto para piyasası hakkında artan olumsuz duyarlılığa dikkat çekti. Santiment, ödeme ağı XRP ve akıllı sözleşme platformları Solana (SOL) ve Cardano (ADA) sahipleri arasında düşüş eğiliminin belirgin olduğunu belirtti.

Bu olumsuz görünümün temel nedeni ise Ekim ayında başlayan boğa döngüsünün ardından beklenen yükseliş eğrisinin gelmemesinden dolayı oluştuğunu belirtti.

XRP, Cardano ve Solana, tarihi ortalamalarına kıyasla daha olumsuz bir kitle duyarlılığı aralığında yer alıyor. Altı aydan uzun bir süredir ilk kez böyle bir durum yaşanıyor. Santiment’e göre trader’lar arasında artan FUD, yerini zaman içerisinde bir yükselişe bırakma eğilimindedir.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?