Mart 3, 2023

Santiment Açıkladı: Bu Üç Altcoin’de Büyük Hareketlere Hazır Olun!

Kripto analitik firması Santiment, üç altcoin (Cardano, Maker ve Fetch.ai) için dikkat çeken bir tahminde bulundu.

Santiment, akıllı sözleşme platformu ADA, MKR ve FET olmak üzere üç projede balina etkinliğindeki artış olduğunu bildirdi. Santiment’e göre bu gelişme büyük fiyat dalgalanmalarının yaklaşmakta olduğunun bir işareti.

“Cardano, Maker ve Fetch’in 2023’te parlayacak anları oldu. Özellikle 1 Ocak’tan bu yana 5 kat artan FET. Ancak özellikle bu üç varlık, balina aktivitesinde büyük artışlar gördü ve bu noktada büyük dalgalanmalar bekleyebilirsiniz.” 

Santiment’in dikkat çektiği gibi Fetch.ai, 2023’te kayda değer yükseliş yaşayan bir altcoin olarak karşımıza çıktı. FET 2022’deki 0.094 dolarlık kapanışından %527 artışla Şubat ayında 0.59 dolara kadar yükseldi.

Bunların yanında Santiment, Maker’ın Aralık 2021’den bu yana ilk kez yatırımcılarını kara geçirecek kadar güçlü bir ralliye çıktığını söylüyor.

“Geçen yıl boyunca Maker’a yatırım yapan trader’lar sonunda kara geçti. Son tahminimiz (santiment insights), MKR’nin borsalardaki %13’lük arz artışını, artan satış baskısını ve tüm bunların gelecekteki fiyat performansı için ne anlama geldiğini inceliyor.”

Lider kripto Bitcoin’i (BTC) de inceleyen Santiment, balina adreslerinin 8 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.489’a ulaştığını ve sonrasında düşüşe geçtiğini söylüyor.

“Mevcut balina Bitcoin adreslerinin miktarı, bir yıl önce bugün var olan 2.266’ya kıyasla 2.011 ile düşmeye devam ediyor. 2.489, 8 Şubat’ta belirlenen Tüm Zamanların En Yüksek seviyesiydi ve sonraki 10 hafta içinde fiyatlar %70 arttı.”

Son olarak kripto analitik firması, metaverse platformu The Sandbox’ın (SAND) bir fiyat düzeltmesi yaşayacağını tahmin ediyor.

“Sandbox, token ekonomisine uygun olarak 4 Şubat’ta token’ların %20’sinin kilidini açtı. Ancak fiyatlar durgun.”

Bir Santiment Insights blog gönderisinde, analitik firması altcoin fiyatında görülen olağandışı bir modeli derinlemesine inceledi.

“Ancak, 20 ve 22 Şubat arasında, lower higher-higher değerlerde bile borsalara daha fazla token’ın girdiği alışılmadık bir model ortaya çıktı. Arzdaki bu artış, fiyatların yakında düzeleceğini gösteriyor. Ağustos-Eylül 2022’deki önceki token kilidi açma etkinliklerinde de benzer modeller gözlemlendi. Bu nokta bir aylık token kilidinin açılmasının ardından fiyatların düştüğü yer.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?