Eylül 26, 2023

Santiment, 4. Çeyrek Öncesi Altcoin Piyasasında Favorileri Belirledi!


Kripto para piyasası uzun bir süredir ayıların hakimiyetine şahit olurken, düşük likidite işleri daha da zorlaştırıyor. Durum böyle olunca birçok proje geri alım programlarını arttırarak veya yakımlarını hızlandırarak likidite çekmeye çalışıyor. Bitcoin, fiyat dalgalanmaları nedeniyle kripto yatırımcılarının ilgisini çekmeye devam ederken, NFT’ler ve GamiFi endüstrisi tarafından yönlendirilen yeni metaverse projeleri de dikkat çekmeye başladı. Ancak Santiment’e göre altcoin piyasasında hareketli günlere az kalmış olabilir.

Dappradar tarafından kısa süre önce yayınlanan bir rapor, oyunlaştırma faaliyetlerinin artık toplam Web3 faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 40’ını oluşturduğunu ortaya koyuyor.

On-chain analitik platformu Santiment, belirli altcoin’ler arasında kayda değer bir eğilim olduğunu tespit etti. Kısa vadeli piyasa belirsizliklerine yanıt olarak, bu varlık kripto borsalarından kendi kendine saklama cüzdan adreslerine taşınıyor. Bu kategorideki önemli altcoinler arasında Sushi (SUSHI), aelf (ELF), Biconomy (BICO), Reef (REEF), Curve DAO (CRV) ve Injective (INJ) yer alıyor.

Santiment’e göre, altcoin’lerin kripto borsalarından giderek daha fazla çekilmesi olumlu bir işaret. Bu eğilim, gelecekte önemli satışların yaşanması olasılığını azaltan bir detay. Ayrıca, düşüş eğilimli kripto hissiyatı karşısında bile altcoin birikiminin artması, daha fazla yatırımcının uzun vadeli bir yükseliş perspektifi benimsediğini gösteriyor.

Son 19 ayda konsolide olan çoğu varlık için kârlı bir dördüncü çeyrek beklentiler arasında. Geleneksel Bitcoin‘in dört yıllık döngüsü dikkate alındığında, sektör uzmanları Ekim ayından itibaren kripto piyasasında yükselişe geçileceğini öngörüyor. Geçtiğimiz yıl Terra Luna, FTX, Celsius ve Three Arrows Capital (3AC) gibi firmaların çöküşleriyle tanık olunan en kötü durum senaryolarının çoktan gerçekleştiğini belirtmek önemli.

Kripto piyasasının önümüzdeki aylarda daha fazla düşüşle karşı karşıya kalması halinde, sektörün içindekiler gelecek yılki yarılanma olayını tüm sektörde bir yükseliş dalgalanması için potansiyel bir katalizör olarak görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?