Şant Manukyan Kripto Para Sektöründeki Son Gelişmeleri Değerlendirdi

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım’ın Youtube kanalında yayınlanan bir videoda Bitcoin ve Ethereum ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Bitcoin fiyatında 10.400 seviyesi Manukyan için önemli bir seviye olarak görülüyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde de bu seviyenin önemini vurgulamıştık. 10.400 seviyesinin hâlâ kırılmamış olması sebebiyle yeni bir döneme girdik dememiz pek bir anlam ifade etmiyor. Bunun yanında 8.800 doların üzerinde olması Manukyan için “Aşağı yönlü kırılmanın da engellendiğini” anlamına geliyor.

Manukyan ayrıca altın ve gümüş arasındaki ilişkiyi Bitcoin ve Ethereum ile kıyasladı. Bir noktada Bitcoin 10.400 seviyesini kırarsa Ethereum fiyatının da 300’lerin üzerine daha kolay çıkabilir. Tabi Manukyan, diğer tetikleyici olarak Ethereum 2.0 güncellemesinin de etkili olabileceğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde bilmeyenler için 100 milyon lirayı kripto para birimleri aracılığıyla yurt dışına çıkarmak isteyenleri MASAK yakaladı ve hesaplarına bloke koyduğunu açıkladı. MASAK başkanı Hayrettin Kurt yaptığı açıklamada “Türkiye’de kripto para borsalarına bankalar üzerinden transfer yapılıyor. Bankalarla iş birliğimiz kesintisiz sürüyor. Çok sıkı tutuyoruz, yetkilerimiz var. Yükümlülük denetimi yapacağız. Kripto para konusunda az işlem bildirimi gönderenlere ilişkin. Sistemli denetim elemanları göndereceğiz. Bu konuda ihmali olanlara ağır para cezaları gelecek” ifadelerini kullanmıştı. Dikkat çeken bu açıklamayla ilgili Manukyan şu yorumları yaptı:

“Hatırlarsanız MASAK tarafından bir inceleme başlatıldığını gördük. Bakın bu önemli. Biliyorum çoğu insan Bitcoin tarafında, SpaceX ve Dragon gibi dümdüz yukarı gider söylemlerinden daha çok hoşlanıyor. Ama tekrar söylemek istiyorum: devletlerin 2 sene önceki kripto para tarafına olan yaklaşımıyla şu an ki ekonomik ortamdaki yaklaşımı farklı olacak.”

Manukyan kripto para konusunda devletlerin bir rakip istemeyeceğini belirterek sosyal bir yanının da olduğuna dikkat çekti. “Sadece Bitcoin’in içeriği teknolojisi olarak veya sadece bir alternatif olarak düşünmeyin sosyal bir yanı da var ve şu an da sosyal yan biraz bunları zorlayacak durumda” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.