Şant Manukyan, DeFi Piyasalarındaki Büyümeyi Değerlendirdi

Corona virüs, tüm dünyada etkisini devam ettiriyor. Vaka sayısındaki artışlar; “2. dalga mı geliyor?” sorusuyla beraber endişeleri de artırdı. Bu endişelerin büyük bir yansımasını ekonomi de görüyoruz. Artan endişelerin oluşturduğu satış baskısı kripto piyasasını olumsuz etkilemiş durumda. Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da Bitcoin ve DeFi ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Şant Manukyan öncelikle, geçmiş videolarında olduğu gibi “Fed para basıyor, bu Bitcoin fiyatı için olumlu bir gelişme” düşüncesini doğru bulmadığını dile getirdi. Bu düşünceyi savunanları açıkça “kötü niyetli” olarak değerlendirdi.

Şant Manukyan’ın DeFi değerlendirmesine geçmeden önce konuyla ilgili bilgi vermek istiyoruz. DeFi’yi en basit haliyle Merkezi Olmayan Finans olarak tanımlayabiliriz. Peki ne tür hizmetler sunuyor? DeFi hizmetleri borç verme, türevler, ödemeler, merkeziyetsiz borsalar ve varlıklar gibi unsurları içeriyor. Ethereum tabanlı, dijital varlıkların çeşitliliğine sahip DeFi yatırımları giderek büyüyor. DeFi Pulse’dan -merkeziyetsiz finans analizi platformundan- alınan son veriler gösteriyor ki piyasada kilitli olan fonların miktarında çok büyük bir artış var. DeFi piyasalarında kilitlenen toplam değer (TVL), 16 Haziran tarihinde bir milyar dolara yakın bir miktara ulaşmıştı. Peki şu an ne kadar? Yaklaşık olarak 1,5 milyar dolar gibi yüksek bir sayıya ulaşmış durumda. Manukyan bu önemli artış ile ilgili şunları söyledi:

“Bu hareket, kendi dünyası içinde buraya gelen bir para da olabilir. Aynı zamanda diğer bazı varlıklardan (dolar,hisse senedi gibi) buraya kayan bir parada olabilir; böyle bir paraysa kripto alemine çok ciddi para geliyor demektir.”

Videosunda çeşitli verileri paylaşan Manukyan, DeFi ile ilgili “bir mevduat alternatifi” oluşturmuş değerlendirmesini yaptı. Burada DeFi’nin çalışma sistemini en anlaşılır haliyle özetledi diyebiliriz. DeFi’daki büyümenin Ethereum açısından kritik olduğunu düşünen ekonomist, 300 dolar seviyelerini takip ettiğini ve kırılması durumunda önemli bir hareketlenme olacağını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.