Mart 13, 2020

Şant Manukyan: Bitcoin’i Yukarıya Götürecek Kriz Bu Değil

Bitcoin, Çarşamba günkü 7.967 dolar civarındaki yüksek fiyat satışından yüksek oranda düşüş yaşadı. Önde gelen kripto şu an için 5.495 dolar seviyesinde istikrar kazandı diyebiliriz, ancak yatırımcılar panik halinde ve küresel bir durgunluk hakim oldukça daha da aşağı yönlü fiyat hareketi görebiliriz.

Bunun yanında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, son gelişmeleri değerlendirdi. Twitter hesabı üzerinden fikirlerini dile getiren Manukyan, “Günaydın, bu iş bitince nasılsa herkes hatalı ama heyecanlı hikayeleri okumayı tercih edecek, fırsat bu fırsat bitcoin üzerine yazmak istedim.” diyerek söz başladı. Birkaç uzman, düşüşün sebebini PlusToken hack olayı olarak değerlendirse de Manukyan’a göre düşüşün nedeni sadece bu değil. Aynı zamanda bitcoin dolar çökertecek hikayesinin de son bulduğu bir an.

Yaşanan küresel kriz ile birlikte, akıllara “dijital para için fırsat mı doğdu?” sorusu gelmişti. Şant Manukyan’da bu konuya değindi ve kağıt paranın ömrünün azaldığına dikkat çekti:

“Merkez Bankası faizlerinin dip yapması, kağıt para hastalık yayıyor hikayesi, BOE (Bank Of England) çalışması vs. kağıt paranın vaktinin azaldığını gösteriyor. Lagardein başkan olduğu dönemde bir IMF çalışması çok daha derin eksi faizleri incelemişti. Merkez Bankası dijital para fikri hızlanıyor, belli.”

Son olarak Manukyan, Bitcoin fiyatının yükselişe geçip geçmeyeceği ile ilgili “Btc’yi yukarı götürecek olan kriz bu değil, çünkü sistem değişikliği kaynaklı bir belirsizlik söz konusu değil. Onun da zamanı gelecek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?