Şant Manukyan, Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi!

0
363

Bitcoin bugün çok kritik bir seviyeyi aşmayı başardı. Uzun zamandır beklenen 12.000 dolar seviyesi nihayet kırıldı. Söz konusu gelişmenin ardından dikkat yine Bitcoin üzerinde toplandı ve hatta Bitcoin Twitter gündeminde kendine yer buldu.

Bu artan ilgiyle birlikte yatırımcılar için daha heyecanlı bir süreç başladı. Şu an, Bitcoin’in bir sonraki hamlesinin ne olacağı sorusu, oldukça merak ediliyor. Biz de mevcut duruma ve bir sonraki hamleye dair İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’ın düşüncelerini sizler için derledik.

Şant Manukyan, bugün paylaştığı YouTube videosunda altın ve hisse senetleri gibi geleneksel piyasaların yanında Bitcoin fiyatına da değindi. Ünlü isim ilk olarak “Bitcoin borsa (OKEx) skandallarını çabuk atlatıyor bu bir alım fırsatı olacak” anlatısının doğru çıktığını belirtti. Gerçekten de Bitcoin geçtiğimiz günlerin birkaç olumsuz haberini büyük bir hızla geride bıraktı ve bununla da kalmayıp önemli bir yükseliş ivmesi kazandı.

Bunun yanında Manukyan, 11.700 dolar seviyesinin aşılmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirirken, şu an ki seviyenin oldukça kritik olduğunu düşünüyor. Ayrıca Bitcoin ile altın ve hisse senedi piyasalarının korelasyonun kırıldığı görüşüne sahip.

“Dikkat ederseniz Bitcoin kendi hikayesiyle yeniden yükselmeye başladı. Altında, endekslerde yükseliyor ama bu yükselişin onunla ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Biraz daha korelasyonu kırdığı bir yükselişle karşı karşıyayız diye düşünüyorum.”

Manukyan, sonrasında merkez bankası dijital para birimi (CBDC) konusunda değindi ve bu konunun Bitcoin’i doğrudan ilgilendirdiğini belirtti. Ünlü isim yeni ekonomik sistemde Bitcoin’in rezerv para birimi olmayacağını düşünüyor. Fakat bunun yanında yeni sistem de “güvenli liman” arayışının insanları Bitcoin’e yönlendirebileceğini ekledi.

“Bir merkez bankası dijital parası çıkarsa stablecoin’lerin ne işe yaradığı tartışılmaya başlanacak veya onlar ayakta kalacak mı kalmayacak mı? Bana sorarsanız kalmayacaklar. Ama Bitcoin’in ayrı bir noktası var.”

Manukyan son olarak, 12.500 dolar’ın kırılmasıyla yükseliş hareketin hızlı bir momentum kazanmaya başlayacağını söyledi. Ünlü isim vu seviyenin yakında takip edilmesi gerektiği görüşünde.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın