Şanghay Mahkemeleri’nde Blockchain Teknolojisi Yaygınlaşıyor

Çin’in yerel basınında geçtiğimiz gün yer alan habere göre Şanghay Mahkemeleri, blockchain teknolojisi yeniliklerini kullanmaya başlandı. Yenilikler ilk aşamada kayıt oluşturma ve yönetimi modernize etme alanlarında faaliyet gösterecek.

Blockchain ilk kullanılan örneği Şanghay Yüksek Mahkemesi tarafından düzenlenen bir konferansta duyuruldu. Katılımcılara, Minhang Bölge Mahkemesi’nin yerel bir medya şirketinin hisse devri davasının kaydının blockchain teknolojisi ile yapıldığı açıklandı.

Ayrıca sunulan raporda şunlara yer verildi;

 “Mahkeme, kayıt dosyalarının ve yazılı materyallerin dosya adını, dosya boyutunu, dosya oluşturma süresini ve diğer bilgilerini kaydeden meta veri tablosu anında üretiliyor[…] Görsel-işitsel dönüşüm kaydı, taraflarca onaylanan meta veri tablosu, imza ve diğer materyaller davanın elektronik dosyasında tamamen sunuldu. ”

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana 290 mahkeme bu blockchain yeniliklerinin kullanılmasını desteklediğini açıkladı. Ayrıca yayınlanan raporda 90 mahkeme ve toplam 493 hakimin duruşmalarında blockchain teknolojisi kullandığı da yer alıyor. Geri dönüşlerin olumlu olduğu biliniyor ve daha fazla alanda blockchain teknolojisi kullanılacak gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.