Sanayi ve Teknoloji Bakanından, Blockchain Merkezi Müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Blockchain teknolojisi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Dünya Bankası, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi iş birliğiyle, İstanbul’da düzenlenen Ticaret ve Küresel Değer Zincirleri Konferansı’na katılan Mustafa Varank, açılışta bir konuşma yaptı. Anadolu Ajansı’nın paylaştığı bilgilere göre Bakan Varank, uluslararası ticaret ve yatırımların yanısıra ülkedeki teknoloji politikaları hakkında da konuştu.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından kurulan MEXS Teknoloji Merkezi, Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) bağlı olan Dördüncü Endüstri Devrimi Merkezleri Ağı’nın bir parçası olmuştu. Mustafa Varank geçtiğimiz dönemlerde de Blockchain teknolojisiyle ilgili açıklamarda bulunmuştu. Aynı şekilde İstanbul’daki bu konferansta da MEXS Teknoloji Merkezi ile ilgili şunları söyledi:

“Bu kapsamda İstanbul Ataşehir’de kurulacak merkezle; yapay zeka, büyük veri ve Blockchain gibi alanlarda geliştirilen teknolojilerin uygulamaya geçişini kolaylaştıracak kamu politikalarını tasarlayacak, bu alandaki insan kaynağımızı geliştireceğiz.”

Blockchain gün geçtikçe yaygınlığı artıyor ve yavaş yavaş tüm dünyayı etkisi altına alıyor. Böylesine güçlü bir teknoloji içerisinde, ülkemizin öncü olarak yer alması, oldukça güzel bir gelişme olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.