Sanatçılara ve Audius Kullanıcılarına 8 Milyon Dolar Değerinde Token Gönderildi!

Audius; kripto para birimiyle desteklenen Spotify’a rakip olacak gibi duruyor. Audius, son hamlesinde; platformunun yerel simgesi olan 50 milyon AUDIO tokenini, dinleyicilerine ve sanatçılarına dağıttı.

Airdrop ile Mainnet Lansmanı

Gerçekleşen bu dağıtım; AUIDO yönetişim belirtecinin Audius ana ağında piyasaya sürülmesiyle birlikte başladı. Bunu kutlamak adına Audius; başlangıçtaki 1 milyarlık arzının %5’ini platformun en iyi 10.000 hayranına ve sanatçısına vermeyi tercih etti.

Audius, yönetişim simgesi yardımıyla hem dinleyicileri hem de içerik oluşturucularını ödüllendirmeyi düşündüğünü belirtti. Bunu yaparak, bu kullanıcılar; protokolün zaman geçtikçe nasıl ilerleyeceğine dair oy hakkına sahip olabilirler. Blockchain teknolojisinin kullanımıyla proje; aracıları azaltmayı ve müzikal tedarik zincirinin tamamında şeffaflığı arttırmayı hedefliyor.

Stake veya Discord Ayrıcalıkları Kullanılabilir Oldu!

Bu durumla birlikte; AUDIO sahiplerinin jetonlarından yalnızca iki kullanım alabileceğini aklından çıkarmamalıdır. Birinci kullanım; 1,4 milyon AUDIO ile stake etmeye izin verilmiş olmasıdır. İkinci kullanım ise; platformun özel Discord kanalına erişimi olmaktadır.

Şu anda olduğu gibi, Audius’taki ekip; RAC ve deadmau5 gibi müzik endüstrisindeki önde gelen isimlerin bulunduğu bir Twitch akışı yoluyla ana ağın lansmanını kutlama kararı aldı.

Başarıyı Hedefleyen Airdrop Dağıtımı

Token dağıtımı belirleyen algoritma, dinleyiciler yerine sanatçılara büyük bir iyilik göstermişti. Bu yüzden verilen jetonların %75’i, oluşturdukları akış sayısına göre oluşturuculara verildi. Tokenların bir diğer kısmı (%10’u) takipçi sayılarına göre tahsis edildi. Yapılan tahsisin %5’i yeniden yayınlanan şarkıların sayısına göre belirlendi. Ardından aynı miktar; favori çalma listelerinin sayısına ve şarkılarına verildi.

Token arzının önemli bir bölümü (%40,6), danışmanlara ve RAC, deadmau5 içeren Audius ekibine verildi. Kalan %36’sı ise platformun yatırımcılarına dağıtım amaçlı ayrıldı. Tokenlerin %17,8’i topluluk tarafından yönetilen bir hazineye atandı.

Son olarak şu anki hali ile; AUDIO tokeni yaklaşık 0,16 dolardan işlem görüyor ve airdrop yaklaşık 8 milyon dolar değerinde olmaktadır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.