Ocak 5, 2022

Samsung’un Bu Altcoin’le İlgili Planı Fiyatı Harekete Geçirebilir!

Bir zamanlar ilk üç kripto para biriminden biri olan Cardano (ADA), bir süredir piyasada ilerleyebilmek için mücadele ediyor, ancak çok başarılı olamıyor. Bununla birlikte, harici hype tetikleyicileri ADA’nın fiyatında yaşanacak bir kurtarma operasyonu için gerekli hamle olabilir.

Samsung’un Cardano tabanlı Ağaç Planı

Cardano Vakfı’ndan Sidney Vollmer tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, teknoloji devi Samsung, blockchain ekim yönetim sistemi Veritree ile son ortaklığının bir sonucu olarak artık Cardano’ya maruz kalacak.

Güney Kore devinin Amerikan yan kuruluşu, Doğu Afrika’da bulunan bir ada ülkesi olan Madagaskar’a iki milyon mangrov ağacı dikerek iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi amaçlıyor. İşbirliği, Las Vegas’ta düzenlenen yıllık Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) sırasında duyuruldu ve Cardano tarafından da resmi Twitter hesabında doğrulandı.

Veritree’nin ağaçlandırma doğrulama kayıtları, Cardano blok zincirinde saklanacak. Teknoloji, ekim alanlarından gelen verilerin doğrulanmasına ve her bir bağışı, restore edilmesine yardımcı olduğu arazi alanıyla ilişkilendirilmesine olanak tanıyor.

Fiyata Etkisi Olacak Mı?

Cardano, ağaç planını yaklaşık iki ay önce tanıttı ve bu fikir amacıyla övgüye değer olmasına rağmen, altcoin fiyatı üzerinde önemli bir etki yaratmayı başaramadı. ADA’nın fiyatı düşmeye devam etti ve yazım sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.09 doların yaklaşık yüzde 60 altında, 1,30 dolardan işlem görüyor.

Ancak Samsung’un benzer bir yol izleyen son hamlesi, işleri değiştirme potansiyeline sahip. İlk olarak, Samsung gibi bir şirketle yapılacak herhangi bir işbirliği, Cardano’yu ana akım haberlere taşıyacaktır.

İkincisi, Cardano’nun beklenen DeFi performansı çığır açıcı bir değişim yaratmadı, bu nedenle akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesi beklenen yükselişi sağlayamadı. Bununla birlikte, Veritree’nin kullanımı, Cardano’nun akıllı sözleşme yeteneğini ve geliştiricilerin ilgisini çekme potansiyeline sahip olabilir.

Altcoin sosyal bir mototonluk içerisine sıkışmış durumda olduğu için, Cardano’nun şu anda bu tür ana akım bilinirliğe oldukça ihtiyacı var. Henüz geliştirme ekibi tarafından yayınlanan önemli bir güncelleme yok. Bunun da ötesinde, sadece Aralık ayında yaşanan %30’luk düşüş, insanların iyimserliklerini tamamen tüketerek duyarlılığı tamamen olumsuz bölgeye geri getirdi.

Bununla birlikte, güçlü bir Ocak ayı yaşanacağı beklentileri yeni yatırımcıları altcoin’e yatırım yapmaya teşvik etti ve ağ günde 30 bin adres oranında artışa şahit oldu.

Yine bu etkinlik, 2021’de ortalama %468 ile son derece büyüyen Cardano’nun sosyal varlığına bir destek olarak hizmet edebilir.

Aylardır altcoin’in karanlık günler yaşamasına rağmen ADA’nın şu anda dört aydır para kaybeden 2.45 milyon yatırımcısı bir geri dönüş umuyor.

Bunun ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek imkansız olsa da Cardano, yatırımcılarının iyimser HODLing’i sayesinde MTH hakimiyetini 2 milyon yatırımcı (yüzde 9) artırmayı başardı.

Bu gelişmeyi çevreleyen hype’ı takip eden yatırımcılar, şu anda düşüş eğilimi hakim olduğundan, önümüzdeki 10 gün boyunca piyasanın biraz hareket etmesini beklemek isteyebilirler. Bunun yanı sıra ADA’nın bir boğa koşusuna girdiğine işaret edecek olan 1,52 dolarlık kritik direnç seviyesini kırmasını da bekleyebilirler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : ambcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.