Ocak 13, 2023

Samsung’tan Kripto Hamlesi: İşte Yatırımın Detayları!

Samsung Asset Management Hong Kong, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) listelenen Bitcoin vadeli işlem ürünlerine (ETF) yatırım yapma kararını açıkladı. ETF esas olarak CME Bitcoin Vadeli İşlemlerine yatırım yapacak ve yatırımların küçük bir kısmı CME Mikro-Bitcoin Vadeli İşlemlerine yapılacak.

Kripto’ya Olan İlgi Artıyor!

ETF’nin piyasaya sürülmesi, Hong Kong’daki hem hükümet hem de kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgisinin arttığı bir döneme denk geldi.

Kısa bir süre önce Hong Kong Maliye Bakanı Paul Chan bir Web3 forumunda bölgenin hala kripto para birimleri için bir merkez olmaya kararlı olduğunu açıklamıştı. Ardından Hong Konglu düzenleyici Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB) yeni bir çerçevenin perakende yatırımcıların lisanslı borsalarda işlem yapmasına izin verebileceğini belirtmişti.

Samsung kripto para Bitcoin ile ilgileniyor!

Bu ETF listesi, yatırımcılara Bitcoin’i daha fazla benimsemeleri için yeni bir yol sunarak daha fazla ana akım yatırımcıyı kripto para alanına çekmeye yardımcı olabilir. Samsung’un itibarı ve marka gücü de ETF’yi, kendi özel anahtarlarını yönetmek zorunda kalmadan Bitcoin’e yatırım yapmanın bir yolunu arayan yatırımcılar için cazip bir seçenek haline getiriyor.

Vadeli işlem ETF’si Bitcoin için iyi mi?

Bazıları vadeli ETF’lerin aslında kripto alanı için kötü olduğunu düşünebilir çünkü ETF’nin değeri dayanak varlık yerine vadeli işlem sözleşmelerine dayanır ve büyük pozisyonlara sahip trader’lar tarafından manipülasyona açık bırakır. Aslında, bir vadeli ETF’nin varlığı short’lamak için gerçekten en iyisi olduğu ve perakende yatırımcılar için uygun bir araç olmadığı da söylenebilir.

Bu durumun, ABD SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin için yalnızca vadeli ETF’leri onaylamasını oldukça garip kıldığı da söylenebilir.  Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yıllar boyunca birçok Bitcoin ETF‘si geri çevrildi, ancak vadeli ETF’lere onay verildi. Bu durum, Gensler’in perakende yatırımcıları korumak olan ana görevlerinden birine ters düşüyor gibi görünüyor.

Kaynak : cryptodaily
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?