Samsung ve Blockchain Projesi

Hepimizin bildiği üzere Blockchain, ilaç endüstrisinde yükselmeye devam ediyor. Samsung SDS, Blockchain’in de içinde bulunduğu ilaç dağıtım yönetimini denemek için Kasım ayında pilot proje başlatacak. Yapılacak testlerin hedeflediği şey; farmasötik ilaçları izleme sürecindeki şeffaflığı kesinleştirmek.

Planlanan Projenin İçindekiler

Yankup; BioPharma Cold Chain Logistics oturumunda “İlaç dağıtım geçmişini izlemek için yıkıcı yenilik teknolojisi” adlı pilot programlar olacağını dile getirdi.

Samsung SDS yönetimi aynı zamanda Güney Kore’deki isim vermeyen ilaç firmaları, distribütörleri ve sağlık kurumlarından pilot uygulamalar adına katılım başvuruları geldiğini duyurdu.

Bu yönetimde kıdemli araştırmacı olarak çalışan Lee Eun-young şu açıklamalarda bulundu;

“Öncelikle pilot uygulamaları üç ve altı ay arası sürecek. İlaç dağıtım geçmişi yönetimi hizmeti aracılığıyla, ürüne özgü geçmiş yönetimi, gerçek zamanlı dağıtım geçmişi izleme ve otomatik raporlama işlevlerini uygulayarak düzenlemelere uymak ve işi yenilemek mümkün olacak.”

Samsung BT şubesinden yeni açıklamalar hemen geldi. BT şubesi; pilot uygulamaların gelen ve giden mallar için otomatik geçmiş yönetimi ile çalışacak olan loT bağlantılı bir geçmişi izleme hizmetinden meydana geleceğini belirtti. Ortaya koyulacak güvenli veri tabanı sayesinde ‘’el yazısı girdiyi en aza indirebilmek’’, iadeleri ve tahsilatları doğrulamak amacıyla tercih edilecek.

Samsung İçin Her Şey Yolunda Giderse

Eğer proje başarı ile sonuçlanırsa, pilot uygulamalar seneye haziran ayında yerli ve yabancı mevzuata uygunluğu geçtikten sonra ticarete dökülecek. Lee yerel basına şu şekilde açıklama yaptı;

“Sağlık sektöründeki blockchain değerinin 2018’de 176,80 milyon dolardan 2025’te 5,61 milyar dolara çıkması bekleniyor ve 2025’e kadar sağlık çözümlerinin %55’inin ticari amaçlar için blockchain’i benimsemesi bekleniyor.”

Güney Kore’nin en büyük şehir sıralamasında ilk dörde giren Daegu, geçtiğimiz günlerde blockchain ve yapay zekâ eğitimine 6 milyon dolardan fazla yatırım yapmak istediğini duyurmuştu

Proje için gerekli tüm önlemler alınarak, her şeyin en iyi sonuç vermesi için büyük bir çaba gösteriliyor. İlerleyen günlerde projenin başarı ile sonuçlanması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.