Mayıs 26, 2019

Samsung, Kripto Paraları Samsung Pay Uygulamasına Eklemeye Hazırlanıyor


Business Korea’daki habere göre, Güney Koreli elektronik devi Samsung, Güney Kore ödeme pazarının %80’ini oluşturan kripto para birimlerini Samsung Pay’e entegre etmeye hazırlanıyor. Şirket kısa bir süre önce mobil iş bölümünün Blockchain görev gücünü hizmet iş bölümüne devretti.

Şirketin Blockchain görev gücü, Mart ayında piyasaya sürülen stratejik akıllı telefonu Galaxy S10’a “Samsung Blockchain KeyStore” ve “Samsung Blockchain Wallet” yüklenmesi konusunda liderlik etmişti. Şirketin Blockchain görev gücü, Samsung Pay’de dahil olmak üzere temel akıllı hizmetlerini geliştiren ve işleten hizmet bölümü ile birleştirildi.

Ayrıca şirket yakın zamanda bir iç yapılanma ile Galaxy akıllı telefonların Samsung Pay ve Samsung Healt gibi temel uygulamalarından sorumlu servis departmanı başkan yardımcısı Kim Yong-jae‘nin kontrolü altına verdi. Yapılan değişiklik, şirket blockchain ve kripto para birimi hizmetlerini genişletmeyi planladığını duyurduğunda gerçekleştirildi.

Samsung, Blockchain teknolojisini kullanarak Samsung Pay’in iş alanlarını genişletmeye çalışacağı yönünde bazı spekülasyonlar var. Samsung Pay bir Blockchain cüzdanıyla beraber entegre edildiğinde küresel pazardaki kullancıları artabilir, nedeni bu durum yaşanırsa finansal işlemler için çeşitli işlem ücretlerini azaltabilir.

Samsung Pay gibi ödeme servisleriyle bağlantılı olan kredi kartı kullanıcılarının çevrim içi ve çevrim dışı ödeme sürecinde katma değerli ağ operatörlerine ve ödeme noktası operatörlerine ücret ödemeleri gerekiyor. Samsung’un entegresini planladığı bu Blockchain teknolojisi, kişiler arası direk ödemelere imkan tanıyarak bu ücretleri azaltabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?