Samsung, Kripto Paraları Samsung Pay Uygulamasına Eklemeye Hazırlanıyor

0

Business Korea’daki habere göre, Güney Koreli elektronik devi Samsung, Güney Kore ödeme pazarının %80’ini oluşturan kripto para birimlerini Samsung Pay’e entegre etmeye hazırlanıyor. Şirket kısa bir süre önce mobil iş bölümünün Blockchain görev gücünü hizmet iş bölümüne devretti.

Şirketin Blockchain görev gücü, Mart ayında piyasaya sürülen stratejik akıllı telefonu Galaxy S10’a “Samsung Blockchain KeyStore” ve “Samsung Blockchain Wallet” yüklenmesi konusunda liderlik etmişti. Şirketin Blockchain görev gücü, Samsung Pay’de dahil olmak üzere temel akıllı hizmetlerini geliştiren ve işleten hizmet bölümü ile birleştirildi.

Ayrıca şirket yakın zamanda bir iç yapılanma ile Galaxy akıllı telefonların Samsung Pay ve Samsung Healt gibi temel uygulamalarından sorumlu servis departmanı başkan yardımcısı Kim Yong-jae‘nin kontrolü altına verdi. Yapılan değişiklik, şirket blockchain ve kripto para birimi hizmetlerini genişletmeyi planladığını duyurduğunda gerçekleştirildi.

Samsung, Blockchain teknolojisini kullanarak Samsung Pay’in iş alanlarını genişletmeye çalışacağı yönünde bazı spekülasyonlar var. Samsung Pay bir Blockchain cüzdanıyla beraber entegre edildiğinde küresel pazardaki kullancıları artabilir, nedeni bu durum yaşanırsa finansal işlemler için çeşitli işlem ücretlerini azaltabilir.

Samsung Pay gibi ödeme servisleriyle bağlantılı olan kredi kartı kullanıcılarının çevrim içi ve çevrim dışı ödeme sürecinde katma değerli ağ operatörlerine ve ödeme noktası operatörlerine ücret ödemeleri gerekiyor. Samsung’un entegresini planladığı bu Blockchain teknolojisi, kişiler arası direk ödemelere imkan tanıyarak bu ücretleri azaltabilir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın