Ocak 23, 2020

Samsung, Kripto Para Firmasıyla Ortaklık Kurabilir!

Bu yıl, İsviçre’nin Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı’nda kripto paraları ile ilgili de önemli paneller yer aldı. Söz konusu toplantı önemli bir haber ile de gündem oldu.

San Francisco merkezli cüzdan servis sağlayıcısı GatePay’in kurucu ortağı Alexander Drummond, CoinTelegraph’a bir röportaj verdi.

Bankaların her işlemden için belirli bir oranda komisyon alıyor olması pekçok mağazayı rahatsız eden bir durum. Drummond ise yazılım tabanlı bir gelişme ile bu sorunu çözebileceklerini ve kullanıcılar kripto para ile ödeme yaparken satış yapılan yerin itibari para ile ödeme alabileceğini açıkladı. Drummond, ayrıca kısa bir süre sonra gerçekleşebilecek bir ortaklık hakkında şunları söyledi:

“Eğer tipik bir Android telefonunuz varsa bunlar halihazırda bu ekosisteme bağlıdır. Size sadece çok yakında Kore’nin en büyük tüketici elektroniği üreticisi ile ortaklık duyurusu yapabileceğimizi söyleyebilirim.”

Alexander Drummond özellikle Samsung dememiş olsa da, söylediklerinden çıkarılan sonuca göre bu ismin Samsung olabileceği düşünülüyor. Samsung’un blockchain ve kripto paralara yakınlığı da bu ihtimali güçlendiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.