Şubat 20, 2020

Samsung Blockchain ve Kripto Paralara Olan Desteğini Sürdürüyor

Samsung’un yeni mobil akıllı telefonu Galaxy S20, kısa süre önce şirketin 2020 tanıtımında duyuruldu. San Francisco’da gerçekleşen etkinlik, etkileyici kamera teknolojisi de dahil olmak üzere S20’nin bazı özelliklerini tanıttı. Buna ek olarak şirket, Knox platformunda geçen yılki amiral gemisine eklediği Blockchain ve kripto desteğini de sürdürdü.

Geçen yılın Şubat ayında Samsung, Galaxy S10’u piyasaya sürdü. Telefonun özelliklerinin bir parçası olarak, Güney Koreli teknoloji devi, “blockchain özellikli mobil hizmetler” için kullanılacak özel anahtar desteğiyle donanım destekli güvenli depolama olarak tanımlanan bir platform olan Knox’u da duyurdu.

Yeni Galaxy S20 için Samsung, Knox aracılığıyla eklenen Blockchain desteği ile telefonun gelişmiş güvenliğini duyurdu. Resmi bir Samsung sayfasında yapılan açıklama ise şöyle:

“PIN kodunuzu, şifrenizi, deseninizi ve Blockchain Özel Anahtarınızı korumaya adanmış güvenli bir işlemci oluşturduk. Knox platformuyla birlikte, donanımdan yazılıma kadar telefonunuzun her yerine güvenlik aşılanıyor. Özel veriler gizli kalıyor.”

Geçen yıl Samsung, müşterilere kripto depolama fırsatı veren bir Blockchain cüzdanı duyurdu. İlk günlerinde, cüzdan sadece Ether ve ERC-20 tokenleri ile uyumluydu.

Samsung ayrıca oyun platformları Enjin ve CryptoKitties ve ödeme platformu CoinDuck da dahil olmak üzere birçok merkeziyetsiz uygulamaya desteğini duyurdu. CoinDuck, kullanıcıların ETH üzerinden satıcılara ödeme yapmasına izin veriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.