Aralık 13, 2022

Sam Bankman-Fried Tutuklandı: ABD’ye İade Edilebilir!


Son güncellenme : 13.12.2022 - 10:34

ABD’li bir avukat, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ‘ın ABD Hükümetinin talebi üzerine Pazartesi akşamı Bahamalı yetkililer tarafından tutuklandığını doğruladı.

Avukat Damian Williams tarafından yapılan açıklamaya göre, Sam Bankman-Fried, New York Güney Bölge Mahkemesi’ne dayanan bir iddiamaye göre tutuklandığı doğrulandı. Williams’a göre söz konusu iddianame bugün açıklanacak.

Bahamalar Başsavcılığı da Bankman-Fried’ın ABD’ye iade edilme ihtimaliyle karşı karşıya olduğunu doğruladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Sam Bankman-Fried bugün gerçekleştirilecek Kongre oturumuna uzaktan katılmayı düşünüyordu. Ancak SBF’in tutuklanması işleri değiştirebilir.

Öte yandan Bankman-Fried’ın Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesi’nde FTX’in çöküşüyle ilgili olarak yapılacak oturumda da ifade vermeyi reddettiği bildirildi.

Bir zamanlar en büyük ikinci kripto para borsası olmayı başaran FTX, müşteri fonlarını zimmetine geçirdiği iddialarının ardından iflas başvurusu yapmıştı.

CoinDesk tarafından paylaşılan haberlerde fonların Alameda Research aracılığıyla kullanıldığı iddia edilmişti.

Yakın zamanda gelen haberlere göre Terra kurucusu Do Kwon‘un da Sırbistan’da olduğu tespit edilmişti. Koreli yetkililer Kwon’un iadesi için yasal işlemleri başlatmış olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Investing

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?