Aralık 5, 2022

Sam Bankman-Fried Duruşmaya Katılacak mı? Cevap Geldi!

FTX borsasının eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), manşetlerde yer kaplamaya devam ediyor. Siyasi partilere yaptığı bağışlar, vakıflara olan desteği ve hatta dolandırıcılıkla suçlanmaya kadar her şeyi bulmak mümkün. Nitekim SBF ve kurucusu olduğu FTX fiyaskosu kripto para dünyası için büyük bir etki yarattı. Durum böyle olunca birçok isim SBF’in hapse girmesi gerektiğini düşünüyor.

Sam Bankman-Fried duruşmaya katılacak mı? Duruşmaya Katılacak mı?

Paylaşılan bir tweet’e göre ABD Temsilcisi Maxine Waters, SBF’i “ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi” önünde ifade vermesini hatırlattı. Waters’a göre FTX, 13 Aralık’ta Komite önünde ifade vermeli. Bu duruşmada yaşanan olayların Sam Bankman-Fried tarafından anlatılması talep edildi.

Nitekim bu hatırlatma ve basında dolaşan haberlere rağmen Sam Bankman-Fried ifade vermeye tam olarak hazır değil.

Duruşmayı hatırlatan Waters’a cevap veren SBF, Komite önüne çıkmanın önemini bildiğini belirtti. Nitekim, bunun tam olarak nasıl olması gerektiğini gözden geçirmem gerekiyor yorumu yaparak, hazır olmadığını da belirtti.

Söz konusu cevap topluluk tarafından pek iyi karşılanmadı. Birçok isme göre SBF, kamuoyu karşısına çıkmaktan korkuyor ve yalan söylüyor.

Sam Bankman-Fried Gerçekten Yalancı mı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, bir röportaj sırasında SBF’nin “patolojik bir yalancı” olduğunu iddia etti. Cramer, bununla da kalmayarak eski FTX şefini bir dolandırıcı olarak nitelendirdi.

“Bu adam cahil bir aptal. Niyetin hiçbir anlamı yok. Özür dilemenin hiçbir anlamı yok. Karıştırdıysanız, kayıt tutmadıysanız, bunlar yasalara aykırıdır.”

Platform kullanıcıları fonlarını kaybetme korkusuyla yaşamaya devam ederken, ayın 13’ünde gerçekleşmesi planlanan duruşma az da olsa netlik yaratabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?