Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da Hakim Karşına Çıkıyor

Sam Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklu halde bulunmaya devam ediyor. SBF, bugün gerçekleştirilecek davada ABD’ye iadesine itiraz edebilir. Ancak gelen haberlere göre iadeye herhangi bir itiraz etmeyeceği bildirildi.

SBF, şu an Bahamalar’da tutuklu kalmaya devam ediyor ve iadesine ilişkin yasal süreç devam ediyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SBF’in kefaletle serbest bırakılma talep ‘kaçma riski nedeniyle’ reddedilmişti.

SBF iadesini kabul ederse, birkaç hafta içinde ABD’ye iade edilecek. Daha sonra ABD mahkemesine ve hakim karşısına çıkacak. Kefalet duruşmaları da yine onlar tarafından karara bağlanacak.

FTX’in eski CEO’su SBF, New York federal savcıları tarafından toplam 8 farklı konuyla suçlanıyor. Hepsine birden ceza verilmesi halinde 115 yıl hapis cezası söz alması bekleniyor. Ancak SBF’nin daha az hapis cezası alması ihtimaller dahilinde.

Bunun dışında, ABD piyasa düzenleyicileri tarafından yatırımcılara ve müşterilere yanlış veriler ve umutlar vererek onları dolandırmakla da suçlanıyor. Yetkililer, “yatırımcılara kriptodaki en güvenli binalardan biri olduğunu söylerken, aldatma temeli üzerine bir sahte firma inşa etti.”

SBF, ayrıca müşterilerin fonlarını kendi kuruluşuna ve Alameda Research’e aktararak kötüye kullandığı biliniyor. Eski CEO, geçtiğimiz yıl Alameda ile pek ilgilenmediğini iddia etse de suçlamalardan kaçamayacak.

Ayrıca Alameda’nın mali koşulları hakkında müşterilere yanlış bilgi vermekle de suçlanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.