Aralık 30, 2020

Saldırganlar Cover Protokolünden Milyonlar Tahliye Ediyor, Token Sahipleri Tazminatın Peşinde!


Merkezi olmayan finans sigortası projesi olan Cover protokolü, bilinmeyen bir saldırgan tarafından büyük bir saldırıya uğradı. Saldırgan, 40 kentilyonun üzerinde cover token’ı basarak şirketi zarara uğrattı.

Yaklaşık 5 milyon dolar değerindeki token‘ları başarılı bir şekilde nakde çeviren saldırgan, Cover ekibine bir mesaj bırakmadan önce beklenmedik bir şekilde yaklaşık 3.2 milyon dolar değerinde ether token’ları iade etti.

Saldırı sonrası sigorta protokolünün değeri, yazı yazılırken %94’ün üzerinde düşüş gösterdi. Cover tokeni, 34 ABD doları’na kadar düştü. Olaydan sonra Cover ekibi saldırıyı hemen kabul etti ve harekete geçti. Ekip, soruşturmalar devam ederken yatırımcıları token satın almamaları konusunda uyardı.

Ancak, ekip 28 Ekim’de yaptığı açıklamada güvenlik açıklarının giderildiği konusunda güvence verdiğini belirtti.

“İstismar artık mümkün değil. lütfen cover tokenlerini satın almayın ve likiditenizi sushiswap’teki cover / eth havuzundan çıkarın.”

Cover ekibi aynı zamanda, bir tazminat planı da duyurdu. Bazı token sahipleri Cover ekibi dürüst olmamakla suçladı ve bu da proje için tartışmalara yol açtı.

Kaynak: news.bitcoin

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?