Sahte Kripto Para Şirketinin Kurucusuna Hapis Cezası

Geçtiğimiz yıl CabbageTech Corp isimli sahte kripro para şirketi dolandırıcılık suçuyla ömür boyu ticaretten men edilmişti ve süresiz olarak ticaret faaliyetleri yasaklanmıştı. Şirketin ardından, şirket kurucusu ve CEO’su olan Patrick McDonnell’a da dava açıldı.

Dava sonucunda Patrick McDonnell, 33 ay hapis cezasına çarptırıldı. McDonnell’ın cezası bununla da sınırlı değil; mağdur ettiği insanlara 224,352 dolar ödeme yapacak.

Patrick McDonnell, Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) alım satımı ve ticareti ile ilgili olarak sahtecilik ve suiistimal ile suçlanıyordu. Yüksek kâr vaadiyle yatırımcıları kandıran McDonnell, 2016’dan itibaren de Coin Drop Markets olarak da bilinen New York, Staten Island merkezli CabbageTech Corp. aracılığıyla işleri yürütüyordu.

McDonnell’ın toplamda 10 mağdurdan 4.41 Bitcoin, 206 Litecoin, 62 Ethereum Classic ve 1,342,634 Verge çaldığı bilgisi edinildi. Sonuç olarak McDonnell 33 ay hapis cezası aldı.

Kripto para sektöründe yatırımcıların en çok kafasını karıştıran sorun güvenlik olabilir. Maalesef bu sektörde en sık karşılaşılan olaylardan biri de dolandırıcılık. Bu kısımda yatırımcıların oldukça dikkatli olması ve güvenilir şirketlerle işbirliği yapması oldukça önemli bir mesele.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.