Nisan 19, 2019

Sabit Koin USDT, Tron Blok Zinciri Üzerinde Verilmeye Başlandı


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:31

Tether, sabit koin USDT‘yi Tron (TRX) blok zinciri üzerinde vermeye başladı. Bu gelişme 17 Nisan’da yayınlanan bir blog yazısında duyuruldu.

USDT, 1:1 bazında ABD Dolarına sabitlenen OMNI protokolü temelli bir geliştirmedir. Bu, kullanıcıların Tron‘da ki akıllı sözleşmelerle kripto para birimini anında tutmalarını ve aktarmalarını sağlar.

Duyuruda, “Kullanıcıların Tron Ağı’nda ki fiili sabit para birimlerini işlemesi ve takas etmesine izin verirken Tron tabanlı protokoller ve Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) ile birlikte çalışma özelliğini sağlayacağı” belirtildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Tron’un, Ağustos’un başından itibaren Singapur’da Huobi, Hong Kong’da bulunan OKEx ve diğerleri de dahil olmak üzere dijital döviz alışverişine başlayacağı bildirildi.

Tron ve Tether Mart ayının başlarında USDT‘yi Tron ağına tanıtmak için bir ortaklık içinde olduklarını açıklamıştılar. Yapılan basın bülteninde Tron’da ki USDT’nin blok zinciri, işletme düzeyi ortaklar ve kurumsal yatırımcılar için daha elverişli hale geleceği açıklaması yapıldı.

Sabit koin, eleştirmenlerin, yedeklerinden daha fazla token çıkarırken ve bunları Bitfinex kripto para borsasında takasa gönderirken, kesirli bir rezerv işlettiği sikkesi şüphesinden dolayı tartışmalarla karşı karşıya kaldı.

ABD düzenleyicileri tarafından hem Bitfinex hem de Tether adına yapılan mahkeme celbi sonrasında şirket, sabit koin’in uygun miktarda destek dolarına sahip olduğu tespitini sağlayan resmi olmayan bir denetim emri verdi.

CoinMarketCap‘e göre, basın zamanında USDT, piyasa değeri bakımından sekizinci büyük kripto para birimidir. Kripto para şu an 1.00 civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde %0.20 oranında değer kaybı yaşadı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cointelegraph

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?