Rusya’dan Binance Yasağı: Borsa Kara Listeye Alındı!

0

Rusya’nın internet sansür ajansı Roskomnadzor, Binance’e karşı uyarıda bulundu ve kripto borsasının birincil web sitesini ülkenin yasaklanmış domain’leri listesine aldı. Bilgi, Rus Telegram kanalında kripto borsası tarafından açıklandı. Binance tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Rusya pazarındaki konumumuza büyük önem vermekteyiz. Regülatörün bu bildirisine mahkeme yoluyla itiraz edeceğiz. Bu sırada alternatif teknolojilere yönelmeye çalışacağız. Bu sırada attığımız her adımı Rusya’daki kullanıcılarımızla paylaşacağız.”

Borsa, herhangi bir ihlalle ilgili olarak, Rus kolluk kuvveti veya sivil hükümet servisinden önceden uyarı almadığını vurguladı.

Binance şu anda konuyla ilgili uzmanlarla irtibat halinde ve Rus kullanıcılara hizmetlerini sunmaya devam edeceğine dair güvence verdi. Ayrıca, kripto yatırımcılarının borsadaki fonlarının güvenli olduğunu belirtti. Roskomnadzor’un, daha önce de Localbitcoins, Coinpost gibi şirketleri kara listeye aldığını hatırlatmakta fayda var. Yani yasaklama durumu ilk defa yaşanmıyor.

Rusya Kripto’ya Karşı

Rusya’daki kripto para birimlerinin durumu uzun bir süre belirsiz kaldı, ancak bu yılın başlarında ülke dijital para birimlerini “mülk” olarak değerlendirmeye başladı. Bununla birlikte, hiç kimse dijital para birimlerini bir ödeme şekli olarak kullanmıyor.

Ayrıca bu yazın başlarında, Rus yasa koyucular,  kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımı hakkında 2 milyon ruble (yaklaşık 27.800 dolar) para cezası ve yedi yıl hapis önerisinde bulundu.

Rusya’nın dijital varlıkların düzenlenmesi konusunda somut adımlar attığı ortada. Fakat Rusya, birkaç yıldır kripto para birimlerine nasıl davranacağı konusunda kesin görüşlere sahip değil.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın