Kasım 29, 2019

Rusya, Kripto Para Ödemelerini Yasaklıyor Mu?

Kripto paralar konusunda diğer büyük ülkelere kıyasla geride kalan Rusya, iddiaya göre kripto para ödemelerini tamamen yasaklayabilir. Resmi olarak haber doğrulanmasa da kısa süre sonra Rusya yöneticilerinin kripto para ile ödeme yapılmasını engellemek amacıyla bu yasağı hayata geçireceği söyleniyor.

Buna ek olarak yerel bir Rus medya kuruluşu tarafından yayınlanan bir rapora göre, Rusya Federasyonu Merkez Bankası, uygun yasalara uyması halinde Bitcoin kullanılarak yapılan ödemeleri yasaklama fikrini destekliyor. Habere göre Merkez bankası Bitcoin ödemelerini yasaklama desteğinin kripto para birimlerinin önemli riskler taşıdığına inancından kaynaklandığını iddia etti.

Bununla birlikte, bu, Rusya’nın dijital para birimleriyle ilk gündeme gelişi değil. Bu ayın başlarında, Rusya dahil BRIC ülkeleri bir araya geldi ve katılan tüm ülkeler için birleşik bir dijital para birimine ilgi gösterdikleri bildirildi. Bununla birlikte Rus ekonomisti ve Rusya Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina, daha önce kripto para birimlerinde yapılan yatırımları kumarhanelerdeki oyunlarla karşılaştırmıştı.

Ek olarak Rusya Maliye Bakanı Vekili Alexei Moiseev’in bu yasağı öne attığı ve Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılmasının saçma olduğunu belirttiği, söylentiler arasında.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?