Nisan 25, 2019

Rusya 4 Bölgede Kripto Paralara İzin Verebilir – Cryptoruble Mi Çıkacak?

Rusya, güvenli ve yalıtılmış bir ortam içinde yeni teknolojiler denemek istiyor. Düzenleyici sanal alanlar yasaların kabul edilmesinin hızlanmasını sağlayabilir.

Rus Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı kaynaklarından alıntı yapan yerel medya kuruluşu Izvestia’nın raporuna göre, uzmanlar Kaliningrad Oblastı, Kaluga Oblastı, Perm Krai ve Moskova’da ki blok zinciri ve kripto para birimlerini test etmeye başlayacak.

Yetkili makamlar, şu anda Rusya’da mevcut mevzuat kapsamı dışında kalan yeni teknolojileri test etmek için Rusya’nın yukarıdaki bölgelerinde düzenleyici alanlar yaratmak istiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ekonomik kalkınma bakan yardımcısı Savva Shipov yaptığı yorumda: Uzmanların blok zinciri, dijital para kavramları, nöroteknoloji, yapay zeka, kuantum teknolojileri, robototeknik ve sanal gerçeklik ile ilgili testler yapacağını açıkladı.

Ayrıca, bu düzenleyici sanal alanların, yeni teknolojiler için yasal bir alanın ve düzenleyici ortamın geliştirilmesini hızlandırmak için bir sürücü ve katalizör görevi görebiliceğinide belirtti.

İnsan hakları ve sivil toplum gelişimi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Kirill Kabanov’a göre, mevcut yasalar dijital paralar da dahil olmak üzere birçok yönden ekonomik gerçekliğin gerisinde kalmış durumda.

Önerilen sanal alanlar, yasal ortamı yeni teknolojik uygulamalara ve sistemlere uyarlamak için gereken standartların geliştirilmesine yardımcı olacak.

Ocak ayında, Mali Piyasalar Devlet Duma Komitesi Başkanı Anatolia Aksakov, Rusya’nın blok zinciri teknolojisinin kitlesel kabul edilmesinden sonra Rusya’nın Cryptoruble‘yi yaratmayı düşünebileceğini açıkladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.