Rusya 4 Bölgede Kripto Paralara İzin Verebilir – Cryptoruble Mi Çıkacak?

0

Rusya, güvenli ve yalıtılmış bir ortam içinde yeni teknolojiler denemek istiyor. Düzenleyici sanal alanlar yasaların kabul edilmesinin hızlanmasını sağlayabilir.

Rus Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı kaynaklarından alıntı yapan yerel medya kuruluşu Izvestia’nın raporuna göre, uzmanlar Kaliningrad Oblastı, Kaluga Oblastı, Perm Krai ve Moskova’da ki blok zinciri ve kripto para birimlerini test etmeye başlayacak.

Yetkili makamlar, şu anda Rusya’da mevcut mevzuat kapsamı dışında kalan yeni teknolojileri test etmek için Rusya’nın yukarıdaki bölgelerinde düzenleyici alanlar yaratmak istiyor.

Ekonomik kalkınma bakan yardımcısı Savva Shipov yaptığı yorumda: Uzmanların blok zinciri, dijital para kavramları, nöroteknoloji, yapay zeka, kuantum teknolojileri, robototeknik ve sanal gerçeklik ile ilgili testler yapacağını açıkladı.

Ayrıca, bu düzenleyici sanal alanların, yeni teknolojiler için yasal bir alanın ve düzenleyici ortamın geliştirilmesini hızlandırmak için bir sürücü ve katalizör görevi görebiliceğinide belirtti.

İnsan hakları ve sivil toplum gelişimi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Kirill Kabanov’a göre, mevcut yasalar dijital paralar da dahil olmak üzere birçok yönden ekonomik gerçekliğin gerisinde kalmış durumda.

Önerilen sanal alanlar, yasal ortamı yeni teknolojik uygulamalara ve sistemlere uyarlamak için gereken standartların geliştirilmesine yardımcı olacak.

Ocak ayında, Mali Piyasalar Devlet Duma Komitesi Başkanı Anatolia Aksakov, Rusya’nın blok zinciri teknolojisinin kitlesel kabul edilmesinden sonra Rusya’nın Cryptoruble‘yi yaratmayı düşünebileceğini açıkladı.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın