Rus Yatırımcı’dan Milyon Dolarlık Bitcoin Madenciliği Havuzu

Lider kripto para birimi Bitcoin rallisine devam ederken yatırımcılar Bitcoin madenciliğine ilgi duymaya başladı.

Madencilikle ilgili Rusya’dan bir kişi büyük bir yatırım yapmaya başladığı paylaşımları yapıldı. Madencilik cihazı üreticisi olan BitRiver’dan bir yetkili Rusya’dan bir kişinin tam 20.000 adet madencilik siparişi verildiği aktardı.

Rus haber ajansının haberine göre BitRiver CEO’su Igor Runets siparişi doğruladı ve şu ayrıntıları aktardı. Toplam 79 Mw kapasiteli ve yaklaşık 40-60 milyon dolar değerinde olan 14 kamyon madencilik cihazının 2020 Aralık’ta Rus yatırımcıya ulaştırıldığı belirtildi.

CEO alıcının bilgilerini ve cihazları ihraç eden ülke bilgisini vermekten kaçındı. Ayrıca satın alınan cihazın özelliklerini de belirtmekten kaçınan CEO madencilik havuzunun büyük hidroelektrik istasyonlarından birinin bulunmuş olduğu Bratsk’a kurulumunun gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Yatırımcı Rusya’ya ne kadar büyük bir havuz kurulumu yapmış olmayı tercih etmiş olsa da ülkede Bitcoin madenciliği konusunda halen belirsizlik bulunmakta. Rusya’da Ocak 2021’de çıkarılan kripto para yasası içerisinde madencilikle ilgili net bir düzenleme içermemekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.