Rus Bitcoin Hırsızı Fransa’ya İade Edildi

Kara para aklamaya dikkat çeken çok uluslu bir yasal kavgadaki son gelişmede, ABD tarafından büyük bir Bitcoin hırsızlık planı sebebiyle aranan bir Rus adam, Yunanistan’dan Fransa’ya iade edildi.

23 Ocak’ta Facebook’ta yaptığı bir gönderide Aleksandr Vinnik’in avukatı, müvekkilinin kaçırıldığını iddia etti ve bilgisi olmadan Fransa’ya gönderildiğini söyledi.

Zoe Konstantopoulou ayrıca Vinnik’in bir Paris hastanesinde “bitkin” olduğunu ve sorgulamaya uygun olmadığını söyledi.

Vinnik, ABD ve diğer yetkililer tarafından, insanların BTC-e olarak bilinen Bitcoin ve diğerleri gibi kripto paraları satın alıp satabilecekleri bir “dijital para birimi değişiminin” yöneticisi olarak tanınıyor.

2017 yılında ailesi ile tatile çıktığı bir Yunan plajında ​​ABD tutuklama emriyle tutuklandı.

ABD Adalet Bakanlığı’na göre, 39 yaşındaki Vinnik’in, Mt olarak bilinen başka bir dijital para borsasından çalınan Bitcoin de dahil olmak üzere 4 milyar Dolar’ın üzerinde kripto para birimi işleminde bulunan uluslararası kara para aklama programının arkasındaki beyni olduğu iddia ediliyor.

ABD, Vinnik’in iade edilmesi için Yunan mahkemesinde savaştı, ancak Rusya, Rusya’da daha küçük ve ilgisiz cezai suçlamalarla karşılaştığını söyleyerek rakip bir iade talebinde bulundu.

Bununla birlikte, yasal mücadelenin ortasında, Fransa da benzer bir hırsızlık suçlamasıyla Yunan mahkemesine iade talebinde bulundu.

Vinnik, geçen yıl ABD siber suç suçlamaları nedeniyle dünya çapında alıkonulan veya suçlanan yedi Rusdan biri.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.