Roger Ver: Doları Terk Edin, Kripto Para Kullanmaya Başlayın

Bitcoin Jesus olarak bilinen Roger Ver, ABD’de yaşanan olaylar üzerinden insanları, sisteme karşı olduklarını göstermek için kripto para kullanmaya çağırdı.

Bitcoin.com’un kurucusu Roger Ver, 3 Haziran’da yayınlanan bir YouTube videosunda polis adaletsizliğini önlemenin en iyi yolunun onu destekleyen finansal sisteme katılmayı durdurmak olduğunu söyledi. Ver şunları söyledi:

“Bence birisinin gelecekte de devam edecek bu tür bir adaletsizliğin önlenmesine yardım etmesinin en iyi yolu paralarını kullanmayı bırakmaktır. Doları kullanmayı bırak. Kripto para birimlerini kullanmaya başlayın ve sistemlerine katılmayı bırakın.”

Bitcoin Jesus Roger Ver: ABD Doları’nı Terk Et

Bitcoin ve kripto ile ilgili birçok girişime erken desteği sebebiyle Bitcoin Jesus lakabını kazanan Ver, polis ya da hükümet savcılarına saygı duymadığını belirtti. Ver, 2014 yılında ABD vatandaşlığından gönüllü olarak vazgeçti ve Karayip ülkesi Saint Kitts and Nevis vatandaşı oldu.

“Polisin koruma ve hizmet etme konusunda iyi bir iş yaptığını düşünmüyorsanız maaşlarını ödemeyi bırakın. Onlar için ödeme yapmayı bırakın ve onlar için ödeme yapmayı bırakmanın yolu paralarını kullanmayı bırakmaktır.”

“Polis Parasını” Kripto’ya Dönüştür

Bitcoin Cash’in vokal destekçisi, insanların geleneksel para yerine hangi kripto para birimini kullanması gerektiği konusunda herhangi bir yönlendirme yapmadı:

“Şimdi kripto para birimimiz var. Hangisini seçerseniz seçin bu Bitcoin Cash olabilir, Bitcoin olabilir, Ethereum olabilir. Hangisi olduğu önemli değil, ama birini seçin ve kullanmaya başlayın.”

Ver, insanların aldıkları herhangi bir “polis parasını” kendi seçtikleri kripto para birimine dönüştürmelerini önerdi. Anlaşılacağı üzere Ver, insanların kendi maliyesi üzerinde egemenlik kurmasının, hükümetin etik dışı ve yasadışı savaşları finanse etme gücünü doğal olarak azaltacağını düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.