Ocak 26, 2023

Hacker’lar Rahat Durmuyor: Robinhood’un Twitter Hesabı Çalındı!

Robinhood borsasının Twitter hesabı dolandırıcılık yapmak isteyen hacker’lar tarafından ele geçirildi. Hacker’lar, 1,1 milyon takipçili hesapta güvenilirliği belirsiz olan bir kripto para projesine yardım yapmak için teşvikler paylaştı.

Şu anda silinmiş olan tweet, RBH adlı yeni bir dolandırıcılık amaçlı token’ın lansmanını tanıtıyordu. Hacker’lar, kullanıcıların token’ı satın alma zamanını gönderdi ve ayrıca başlangıç fiyatını 0.0005  dolar olarak belirtti.

Binance CEO’su Robinhood Olayı Hakkında Konuştu

Robinhood Twitter hesabının hacklendiği haberi ortaya çıkmasıyla birlikte, Binance CEO’su CZ de olaya dikkat çekti. ZachXBT de dolandırıcılığın Binance Chain’de yer alan bir token ile finanse edildiğini tweetledi. Hacker, tweet kaldırılmadan önce kısa bir süre içinde 7.500 dolar kazanmayı başardı.

CZ olayla ilgili bir tweet atarak kullanıcıları, hesap gerçek gibi görünse bile dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca Binance’in güvenlik ekibinin daha fazla araştırma yapılmasını bekleyerek hesabı kilitlediğini de belirtti.

Kripto para hack’leri ve dolandırıcılıkları yeni değil. Kripto para birimlerinin popülerliği ve benimsenmesi dünya çapında yaygınlaştığından beri, dolandırıcılar ve hacker’lar her yolu deniyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 2022 ayrıca sektör tarihindeki en büyük hack olaylarından bazılarına tanık oldu.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?