Robinhood Platformuna Bu Yıl Rekor Kripto Para Yatırımcısı Katıldı!

ABD’nin komisyonsuz hisse alım satım platformu Robinhood için 2021 yılı yaramış gibi gözüküyor. Robinhood’un 2021 yılının ilk iki ayında 6 milyon yeni kripto para yatırımcısını bünyesine kattı.

Robinhood kurucu ortağı Vlad Tenev sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu gönderide bu yılın ilk iki ayında gelen kullanıcı sayısının, 2020 yılında gelen kullanıcı sayısını geçtiğini belirtti.

2020 yılı içerisinde Robinhood Crypto bölümünde kripto alım satım yapan kullanıcı sayısı tek bir ay içerisinde 401.000 kullanıcıdan işlem gördü ve aylık ortalama 200.000 kullanıcı ile kripto ticaretleri platformda gerçekleşti.

Robinhood kripto platformunu 2018 yılının başlarında kullanıcılara hizmette açtı. İlk dönem içerisinde Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Dogecoin ve Litecoin alım satımı yapılabiliyordu. Sonraki zamanlarda ise bünyeye Bitcoin Gold, Dash, Lisk, Monero, NEO, OmiseG, Qtum, Ripple, Stellar ve Zcash kripto para birimleri eklendi.

2020 yılı içerinde gündem olan GameStop hisselerinin alımını engellemesi ile birçok kullanıcıdan eleştiri alan ve mahkemelik olan Robinhood, kripto para yatırımcıları tarafından destek görmekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.