Robinhood CFO’sundan Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarına Haber!

Robinhood CFO’su, Shiba Inu‘nun (SHIB) yakın zamanda popüler yatırım platformunda listeleneceğine ilişkin umutlara gölge düşürdü.

Robinhood’da SHIB Yok

Robinhood Perşembe günü dördüncü çeyrek kazançlarını yayınladıktan kısa bir süre sonra, baş finans sorumlusu Jason Warnick gazetecilere çeşitli açıklamalar yaptı. Warnick, şirketin bazı kripto para birimlerinin ABD düzenleyicileri tarafından kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul edilebileceği endişeleri nedeniyle platforma yeni kripto varlıkları ekleme konusunda dikkatli davrandığını söyledi.

“Müşterilerimizin yeni coin’ler istediğini biliyoruz. Mesaj açık.” diyerek yatırımcıların isteklerinin farkında olduklarını belirtti. Dikkat çekici bir şekilde, Shiba Inu topluluğu, Robinhood’u SHIB’i listelemeye ikna etmek için son aylarda büyük bir çaba gösterdi ve bu doğrultuda yapılan Change.org’daki bir kampanya şu an 555.000’den fazla imzayı aştı. Yine de Robinhood yöneticileri, daha fazla kripto para birimini, özellikle de popüler meme coin’i Shiba Inu’yu listelemeden önce düzenleyici netliği beklediklerini defalarca vurguladılar.

Esas olarak bir hisse senedi ticareti uygulaması olan Robinhood, son zamanlarda kripto alanına yayıldı. Popüler platform, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere şu ana kadar yedi kripto listeledi. Ayrıca Robinhood, kendi kripto para cüzdanının halka açık beta sürümünü bu ay başlattı ve Mart ayı bitmeden önce piyasaya sürmeyi umuyor.

Robinhood CFO’su ayrıca platformun önümüzdeki birkaç ay içinde kripto ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilere açmaya odaklandığını belirtti. Warnick’e göre, Robinhood yakında daha hızlı para çekmeyi sağlayacak bir banka kartını da piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

Bunların yanında Robinhood, geçen yaz, özellikle artan Dogecoin ticareti nedeniyle kârda bir patlama yaşadı ve işlemlerden gelen komisyonlar, toplam gelirinin çoğunluğuna katkıda bulundu. Ancak şimdi, kripto ile ilgili bu işlemler son aylarda önemli ölçüde azaldı ve diğer ürün grupları beklentilerin gerisinde kaldı.

Robinhood hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek geliri ve kazançları analistlerin tahminlerinin altında kalmasının ardından Perşembe günü %11’in üzerinde değer kaybetti.

İlginç bir şekilde Bloomberg kıdemli analisti Julie Chariell de, bu hayal kırıklığı yaratan performansın Robinhood’un SHIB’i eklemeyi reddetmesinden kaynaklandığına inanıyor.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.