Mart 16, 2024

Robinhood Borsasında Çılgın İşlemler: 200 Milyonluk Meme Coin Transferi Korkuttu!

Kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert, Robinhood borsasına 100 milyondan fazla Dogecoin token yatırıldığını tespit etti. Söz konusu işlemler birkaç parça halinde devam etti ve toplamda 200 milyon token gönderilmiş oldu.

Kime ait olduğu belirsiz cüzdanlardan gerçekleştirilen iki işlemde 19.752.398 dolar değerinde 118.402.438 DOGE ve 14.123.854 dolar değerinde 86.000.000 DOGE gönderildi. Bu da toplamda 33,8 milyon dolardan fazla varlığın taşınması anlamına geliyor.

Son transferin altındaki yorum dizisinde kullanıcılar bu işlemleri kimin başlatmış olabileceğine dair tahminlerde yapmaya başladı. İki X kullanıcısı, en büyük Dogecoin hayranı Elon Musk’ın adını vererek, şaka yollu bir şekilde bu fonları ticaret platformuna aktaranın kendisi olabileceğini varsaydı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu hafta Berlin’de düzenlenen Tesla Giga Etkinliğinde yaptığı konuşma sırasında, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a Tesla’nın elektrikli otomobilleri için DOGE ödemelerini başlatmayı planlayıp planlamadığı soruldu.

Musk, er ya da geç bunu yapmalarının muhtemel olduğunu açıkladı. Topluluğa Dogecoin’in insanların para birimi olduğuna inandığını bir kez daha hatırlattı, çünkü birçok ortalama Tesla çalışanı Musk’tan BTC yerine Dogecoin’i desteklemesini istiyor. Musk, bunun kendisi için bu meme kripto para birimine kamu desteği sağlaması için yeterli bir kanıt olduğunu söylüyor. Bitcoin’in zengin insanlara ait olduğunu, DOGE’unn ise ortalama işçiler için hala uygun fiyatlı olduğunu söyledi.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?