Mart 7, 2024

Robert Kiyosaki’den İddialı Bitcoin Tahmini Geldi: 2024’te Bu Seviyelere Bile Çıkabilir!

Ünlü “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Amerika Birleşik Devletleri’nde kötüleşen mali durum ve bankacılık krizi için Bitcoin ‘in çözüm olduğuna dair inancını sürekli olarak korudu. Herkese Bitcoin, altın ve gümüş almalarını tavsiye ediyor.

Robert Kiyosaki Bitcoin Fiyatının 2024’te 300 Bin Dolara Çıkacağını Tahmin Ediyor

Robert Kiyosaki’nin Bitcoin fiyatı için yeni bir hedefi var. Zira kripto varlığı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.200 dolara ulaştı. Standard Chartered, Fundstrat’tan Tom Lee ve Michael van de Poppe gibi Wall Street ve kripto uzmanları BTC fiyatının 2024 yılında en az 100 bin dolara ulaşabileceğini öngördü.

Kiyosaki, BTC daha 69,2 bin dolara ulaşmadan önce, Bitcoin fiyatının bu yılın Haziran ayında 100 bin dolara ulaşacağını öngörmüş ve spot Bitcoin ETF’lerinin yoğun alımlarının ortasında Bitcoin’e ilişkin yükseliş görünümünü korumuştu.

X’teki yeni bir gönderide, Bitcoin’in bir sonraki durağının 2024’te 300 bin dolar olduğunu söyledi. Ertelemenin insanların yaptığı en büyük hata olduğunu iddia ediyor. “Sadece 500 dolar için bile olsa başlamak önemlidir” diye ekledi.

Ayrıca bu hafta, Tether’in kurucu ortağı William Quigley, CNBC’nin ‘Squawk on the Street’ programında yaptığı yorumda BTC fiyatının 300 bin dolara ulaşacağını öngördü. Quigley, kripto piyasasında artan kurumsal ve perakende yatırımların ortasında Bitcoin’e para akışının temel analizini açıkladı.

BTC Fiyatı Daha Fazla Ralli İçin Konsolide Oluyor

bitcoin

Popüler analist Michael van de Poppe “Bitcoin için yarılanma öncesi rallinin sonuna yaklaştığımızı” düşünüyor. Makroekonomik verilerin bu ay devam eden ralliyi etkileyeceğini, ancak likidite endişeleri nedeniyle BTC fiyatının 70 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bu arada, CoinGlass’a göre CME Bitcoin açık faizi 9,6 milyar dolarla rekor seviyeye ulaştı. Toplam BTC vadeli işlem açık faizi 7 Mart’ta 30,88 milyar dolar seviyesinde.

BTC fiyatı son 24 saat içinde aralıklı olarak işlem gördü. Fiyat şu anda 66 bin doların üzerinde işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 64.855 ve 67.637 dolardır. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %40 oranında azaldı. Bu da trader’lar arasındaki ilginin azaldığını gösteriyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?