Şubat 10, 2024

Robert Kiyosaki’den Harekete Geçme Çağrısı: Çok Geç Olmadan Bu Varlıklara Yatırım Yapın!

Kişisel finans yönetimi alanında klasikleşmiş kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba” ile tanınan finans uzmanı ve girişimci Robert Kiyosaki, ABD ekonomisinin mevcut durumu hakkında bir tweet paylaştı. Kiyosaki, Bitcoin’e olan inancını ve yatırım yapmanın önemini vurgulayarak, milyonlarca Twitter ve X takipçisini bu konuda harekete geçmeye çağırdı.

Bitcoin ve Roma İmparatorluğu

Bu hafta, finans uzmanı Robert Kiyosaki, bir tweetinde, birçok Amerikalının Super Bowl LVIII’e büyük miktarda para yatıracağını öne sürdü. Ancak aynı zamanda, tüm Amerikalılara, ABD’nin tarihteki en yüksek ulusal borca sahip olduğunu hatırlattı: (34 trilyon dolar). Kiyosaki’ye göre, bu borç, ABD’nin hiçbir zaman geri ödeyemeyeceği bir yük taşıyor.

Bu aşamada, girişimci Robert Kiyosaki, ABD’yi tıpkı çöküşüne kadar dünyanın en güçlü hakim gücü olan Roma İmparatorluğu’na benzetti. Kiyosaki, ABD hükümetinin son zamanlarda sürekli olarak milyarlarca dolar basarak ABD dolarının değerini azalttığı ve borcu artırdığına dikkat çekti. 31.4 trilyon dolarlık borç tavanının 2023 yılında ABD siyasi lideri tarafından kaldırıldığını belirterek, “Roma İmparatorluğu da aynı şekilde, dev gladyatörlerin kalabalıkları eğlendirdiği ve bankacıların, askerlerin ve faturaların ödenmesi için paralarını değerden düşürdüğü bir dönemde sona erdi.” dedi.

Kiyosaki, takipçilerini akıllı olmaya ve oyunlara veya ABD dolarına değil, “altın, gümüş, Bitcoin gibi alternatiflere yatırım yapmaya” çağırarak tarihin tekrarlandığını ifade etti. Kiyosaki’nin Bitcoin’e sahip olduğunu ve kısa bir süre önce Bitcoin’i “servetimizin çalınmasına karşı koruma” olarak satın aldığını da belirtti.

Kiyosaki Tarafından Öngörülen Piyasa Çöküşü

Kiyosaki, sık sık piyasa çöküşlerine ilişkin tahminlerde bulunduğu X sayfasında aktif bir şekilde yer alıyor. Bir hafta önce, hisse senedi ve tahvil piyasalarının yakında çökeceğini tahmin ettiği bir tweet attı. Bu duruma rağmen piyasaların şu anda yükselişte olduğunu belirtti. Borsadaki bu yükselişin en büyük nedenlerinden biri, Ocak ayı istihdam raporunun beklentileri aşmasıydı. Ancak Kiyosaki, bu artışın arkasında ABD hükümeti tarafından desteklenen ve Microsoft, Google’ın ana şirketi Alphabet, Amazon, Meta ve Elon Musk’ın Tesla’sı gibi dev şirketlerin bulunduğu “Muhteşem Yedili”nin etkili olduğunu öne sürdü.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?