Haziran 11, 2024

Robert Kiyosaki’den Dikkat Çeken Sözler: Zengin Olmanın “En Kolay” Yolu Bu!


“Zengin Baba Yoksul Baba” serisiyle ünlü olan Amerikalı işadamı ve yazar Robert Kiyosaki, en büyük kripto para birimi Bitcoin ‘e sahip olmanın, milyoner olmanın “en kolay” yolu olduğunu ifade etti. Kendi işini kurarak yedi haneli bir servete ulaşmanın zorluklarını kabul eden Kiyosaki, Bitcoin’in bu zorluğu onun yerine üstlendiğini öne sürüyor.

X’te yaptığı açıklamada, “Bir girişimci olarak milyonlar kazanmak zordur, bunu biliyorum. Kendi işinizi kurarak milyoner olabilmek için gerçekten zeki, kararlı ve şanslı olmalısınız. Bitcoin’i biriktiriyorum çünkü zor işi Bitcoin yapıyor,” şeklinde belirtti.

Kiyosaki’nin bazı takipçileri, kripto para biriminin bugün pahalı olması nedeniyle Bitcoin ile milyoner olmasının artık neredeyse imkansız olduğunu belirtti. Araştırma firması Kaiko geçtiğimiz günlerde, günlük olarak oluşturulan BTC milyoneri cüzdanlarının sayısının yaklaşık 2.000 olduğunu açıkladı.

Glassnode’a göre, 1 milyon dolardan fazla BTC bulunduran yaklaşık 115.000 cüzdan adresi mevcut. Ancak, bu cüzdanların mutlaka bireysel yatırımcılara ait olmadığını vurgulamak önemlidir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kiyosaki kısa süre önce BTC fiyatının Ağustos ayına kadar potansiyel olarak 350.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etmiş ve bu öngörüsü kripto para topluluğu tarafından alay konusu olmuştu. Piyasa değeri açısından lider kripto para birimi olan BTC, son 24 saatte %2,6 değer kaybederek şu anda Bitstamp borsasında 67.730 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?