Mart 25, 2024

Robert Kiyosaki’den Bitcoin Yarılanması Öncesi Alım Çılgınlığı İlanı: Bu Varlıktan Alacağım!


Geçtiğimiz hafta sonu, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) %5 artışla 67.500 dolara kadar yükselen bir ivmeye tanık oldu. Yatırımcılar üç hafta sonra beklenen Bitcoin yarılanması için, pozisyon oluşturmaya başladı.

Robert Kiyosaki Bitcoin Varlıklarını Artırmayı Planlıyor

Ünlü yatırımcı ve yazar Robert Kiyosaki, yaklaşan BTC yarılanma etkinliğini temel motivasyon olarak göstererek Nisan ayından önce ek 10 Bitcoin satın alma niyetini açıkladı. Kiyosaki, “Yarılanma”nın önemini vurgulayarak, BTC’nin gelecekteki beklentilerine ilişkin yükseliş potansiyelini belirtti.

Kiyosaki, Bitcoin’e tam olarak yatırım yapma imkanı olmayan kişilere, yeni çıkan Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) veya Satoshi’ler aracılığıyla kripto paranın kesirlerini satın almayı önerdi. Bu tavsiye, BTC sahibi olmanın zaman içinde önemli getiriler sağlayabileceği inancıyla uyumludur, hatta küçük artışlar bile önemlidir.

Bitcoin’in tasarımının potansiyel etkisini değerlendiren Kiyosaki, kripto paranın amaçlandığı gibi işlemesi durumunda yatırımcıların yıl sonuna kadar tam bir Bitcoin biriktirebileceğine dair iyimserliğini dile getirdi.

Kiyosaki, BTC varlıklarını artırmaya yönelik acil planlarına ek olarak, Bitcoin için uzun vadeli fiyat tahminini de paylaştı ve değerinin Eylül 2024’e kadar 100.000 dolara ulaşacağını öngördü. Ayrıca, takipçilerine Bitcoin’in yanı sıra altın ve gümüşe de yatırım yapmalarını tavsiye etti.

BTC Süper Döngü Girişine Yaklaşıyor

Son haftalarda BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarak şu anda bu zirvenin yakınında konsolide olarak fiyat yörüngesinde önemli bir aşamaya ulaştı. Analistler, bu dönemin önemini vurgulayarak, Bitcoin’in ATH bölgesinde destek oluştururken sabırlı olunması gerektiğini belirtiyor.

Özellikle uzmanlar, Bitcoin’in birkaç hafta boyunca ATH civarında kalacağını ve sürekli büyümeyle birlikte bir süper döngünün başlangıcını hazırlayacağını tahmin ediyor. Bu tahmin, önceki ATH kırılmalarında tipik olarak haftalarca yatay hareket ve konsolidasyon gözlemlendiği için bu duruma uygun görünüyor. Bitcoin etrafındaki duyarlılık artarken, Bitcoin madencilik zorluğunun da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı gözlemleniyor.

Analistler, Bitcoin’in 70.000 doların üzerinde yeni zirvelere çıkmasından önce 72.500 dolar seviyesinde teyit beklenen kilit direnç seviyelerine işaret ediyor. Sabırlı olunması gerekmesine rağmen, kripto para biriminin dayanıklılığı ve devam eden kurumsal ilginin de etkisiyle piyasada büyük ölçüde yükseliş eğilimi hakim.

Bununla birlikte, son piyasa faaliyetlerinde Grayscale gibi kurumlardan gelen satış baskısı nedeniyle yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?