Kasım 11, 2022

Multi Milyoner Robert Kiyosaki’den Bitcoin Tahmini!

“Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı ve ünlü Bitcoin yatırımcısı Robert Kiyosaki, FTX çöküşünden kaynaklanan düşüş devam ederken Bitcoin’in için güncel tahmini açıkladı.

Ünlü multi milyoner, ilk olarak bir trader’dan ziyade uzun vadeli bir BTC yatırımcısı olduğunu söyledi. Kiyosaki, kripto kralı başka bir dramatik düşüşle karşı karşıya kalırsa, endişelenmek yerine heyecanlanacağını ekledi. Ünlü yatırımcı ayrıca Federal Rezerv, ABD Hazinesi ve mevcut yönetime karşı Bitcoin, altın ve gümüş üzerine bahse girdiğini belirtti. Fiyat hedefine gelince, Kiyosaki Bitcoin için yeni bir dibin geldiğine ve 10.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

Geçen ay Kiyosaki, büyük bir finansal çöküşün yakın olduğunu söyleyerek korkunç bir ekonomik uyarıda bulundu. Buna karşılık yatırımcıların servetlerini korumasının tek yolunun altın, gümüş ve BTC’ye yatırım yapmak olduğunu söyledi. Ayrıca yatırımcılara alternatif gelir kaynakları bulmalarını da tavsiye etti.

Altın, gümüş, Bitcoin SERVETİNİZİ koruyabilir ama GELİRİNİZİ değil. Ekonomi çöktükçe, borsalar iflas ettikçe, emekli maaşları düştükçe ve işsizlik arttıkça, bir EK İŞ size gelir sağlayabilir. Kim bilir? Yan uğraşınız bir sonraki Amazon veya Bitcoin’e dönüşebilir. Kendinize dikkat edin. Farkında olun.”

Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 16.800 dolar seviyesinde işlem görüyor, lider kripto son 24 saat içinde %2.89 oranında düşüş kaydetti ve yedi günün en yüksek seviyesi olan 21.417 dolardan yaklaşık %20 geride.

Bitcoin

Kiyosaki ve Bitcoin

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Robert Kiyosaki, özellikle son aylarda Bitcoin hakkındaki görüşlerini düzenli olarak paylaşıyor. daha önce Bitcoin ticareti yaptığını ancak değerine inanmadığını belirtmişti. Bitcoin 1.100 dolara düştüğünde kripto para birimlerine uzun vadeli yatırım yapmakla ilgilendiğini belirtti.

Ünlü yazar dikkat çeken bir kariyere de sahip.2013 yılında, ücretli seminerlerine katıldıktan sonra memnun olmayan kişiler tarafından aleyhine toplu dava açıldı. Bir zamanların en çok satan yazarı, 2012’de, Rich Global LLC adlı şirketlerinden biri aracılığıyla iflas başvurusunda bulundu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?