Mart 15, 2024

Robert Kiyosaki’den Bitcoin İçin İddialı Sözler: Üstün Bir Varlık Olduğunu Düşünüyorum Çünkü…!

Ünlü yazar ve finans eğitimcisi Robert Kiyosaki, altın ve diğer değerli metaller yerine Bitcoin ‘i daha çok sevdiğini belirtti ve bu sevgisinin nedenini açıkladı.

Kiyosaki, Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak büyük bir hayranlıkla destekliyor. Hatta yatırımcılara önde gelen kripto para birimine en az 500 dolar yatırmalarını tavsiye etti ve önümüzdeki yıllarda fiyatının 300.000 dolara kadar yükseleceğini öngördü.

Ancak, ünlü yazar daha yakın tarihli bir yazısında, portföyündeki değerli metaller ve benzer profildeki diğer varlıklar yerine neden Bitcoin’e büyük bir inanç duyduğunu açıkladı. Robert Kiyosaki, altın ve gümüşün değer kazanabileceğini, ancak büyümelerinin yeni değerli metal yataklarının keşfedilmesiyle sınırlı olduğunu belirtti.

Kiyosaki, altın ve gümüşe yatırım yaptığını ve bunlar için madenlere sahip olduğunu açıkladı. Aynı zamanda petrol yatırımı yapıyor ve petrol kuyularına da sahip. Ancak, Bitcoin’in sabit arzı nedeniyle daha üstün bir varlık olduğunu savunuyor.

Kiyosaki, X’te BTC’nin fiyatı artmaya devam etse bile, sadece 21 milyon coin çıkarılacağı için arzın artmayacağını ifade etti. Görünüşe göre takipçilerinin çoğu bu mesajı aldı ve birkaç yorum, Bitcoin’in gerçekten sınırlı bir varlık olduğunu ve dört yıllık yarılanma döngüsü gibi özelliklerin onu daha da özel kıldığını vurguladı.

Robert Kiyosaki Bitcoin’e İnananlardan Biri Olmaya Devam Ediyor

Robert Kiyosaki’nin BTC hakkındaki son yorumları, ünlü yazarı son birkaç yıldır takip eden herkes için şaşırtıcı değil. BTC 2022’de meşhur düşüşüne başladığında bile Kiyosaki takipçilerine çöküşlerin Bitcoin aracılığıyla zenginleşmek için en iyi zaman olduğunu hatırlatmıştı.

Kiyosaki başka vesilelerle de ABD Merkez Bankası’nı doların değerini düşürdüğü için eleştirdi. Ünlü yazar, okuyucularını başarısız fiat para birimine karşı bir koruma olarak Bitcoin’de tasarruf etmeye çağırıyor.

Bitcoin’in en son artışının ardından Robert Kiyosaki, Ocak-Mart aylarını bir patlama öncesi altın pencere fırsatı olarak işaret etti. Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500.000 dolara yükseleceğini, yani şu anki piyasa değeri olan 67.000 doların altı katından fazla olacağını öngörüyor.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?