Şubat 12, 2023

Robert Kiyosaki’den Bitcoin Çöküş Tahmini: “Paniğe Kapılmayın!”


Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki; altın, gümüş ve Bitcoin de dahil olmak üzere “her şeyin çökeceği” uyarısı yaptı. Ancak, yazar bu düşüşlerin satın almak için iyi bir fırsat olacağı düşüncesinde. İşte yazarın almak istediği varlık.

Robert Kiyosaki Piyasa Çöküşü Uyarısını Yineledi

Robert Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklar söz konusu olduğunda görüşlerini sık sık dile getirmektedir. Yazar, bir süredir piyasada bir çöküş olacağı uyarısını yapıyor.

Kiyosaki, 2022’de teknoloji sektöründe 144.000’den fazla kişinin işini kaybettiğini ve bu yıl şimdiye kadar 66.000 kişinin daha işten çıkarıldığına dikkat çekti. Bu durum da sonuç olarak altın, gümüş ve Bitcoin gibi varlıklarlarda bir çöküşü tetikleyecek. Ancak yazara göre hiç kimsenin panik yapmasına gerek yok. Kiyosaki, “gerçek para” olarak adlandırdığı daha fazla altın, gümüş ve bitcoin satın almak için “sahte” dolar kullanacağını ekledi.

Çöküş burada… Altın, gümüş, Bitcoin fiyatları dahil her şey çökecek. Panik yapmayın. İyi haberlerim var. Sahte dolar ile daha fazla altın, gümüş, bitcoin, gerçek para alacağım.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kiyosaki altın, gümüş ve Bitcoin’in gerçek para olduğuna inanıyor. ABD Doları gibi itibari paralar ise “inanç ve krediye” bağlı olduğu için “sahte paradan” ibaret. Ünlü yazar birçok kez Biden yönetimine, Hazine’ye, Federal Rezerv’e ya da Wall Street’e güvenmediğini açıkladı.

Yazarın yaptığı ilk çöküş uyarısı elbette bu değil. Kiyosaki daha önce de sık sık çöküş uyarıları yapmış ve Federal Rezerv’in faiz oranlarını arttırmaya devam ettikçe çöküşü tetikleyeceğini belirtmiştir.

Kaynak : News.Bitcoin

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?