Haziran 15, 2024

Robert Kiyosaki Yeni Bitcoin Paylaşımıyla Gündeme Geldi: Hedefini Açıkladı!


Ünlü finansal eğitmen ve “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkında yaptığı bir Twitter paylaşımında, BTC’nin daha da yükseleceğini öngörerek önemli bir paylaşım yaptı.

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in şu anki fiyatının yüksek olmasına rağmen daha da artacağını belirtti ve “Kârınızı satın alırken yaparsınız, satarken değil.” şeklindeki klasik finansal ilkesini yineledi.

Kiyosaki, Bitcoin almaları için çevresindekileri teşvik ettiğinde, insanların “çok pahalı” olduğu gerekçesiyle yatırım yapmaktan çekindiğini dile getirdi. Ancak Kiyosaki, BTC’nin değerinin daha da artacağını düşündüğünü vurguladı. Ona göre, herkes BTC’yi 10 dolar olduğu zaman almak isterdi, fakat bu günler çoktan geçti.

Robert Kiyosaki, bir hafta önce yayımladığı fiyat tahmininde, BTC’nin 2024 ortasına kadar 350.000 dolara ulaşabileceğini öne sürdü. Bu tahminin bir öngörü değil, kişisel bir görüş olduğunun altını çizdi. Kiyosaki, Bitcoin, Ethereum ve Solana satın almaya devam ettiğini, çünkü bu dijital varlıkların fiyatlarının artmaya devam edeceğinden emin olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bu yatırımları yapmasının asıl sebebinin, ABD hükümetinin mevcut mali politikalarına duyduğu güvensizlik olduğunu ifade etti.

Trader ve kripto girişimcisi Willy Woo, Robert Kiyosaki’nin tweetine yanıt vererek, Bitcoin’in yükselişinin herkesin yatırım yapmasıyla sona ereceğini belirtti. Woo’ya göre şu ana kadar finansal kurumlar piyasadaki serbest sermayenin %4,7’sini Bitcoin’e yatırmış durumda. Woo, şu an Bitcoin’in kazandığını ve bunun tam olarak risk sermayedarlarının yeni teknolojilere yaptığı yatırım stratejisine benzediğini söyledi.

Sonuç olarak, Kiyosaki ve Woo, Bitcoin’in gelecekte daha da değer kazanacağını öngörüyor ve mevcut mali politikalarla ilgili endişelerini dile getiriyorlar. Kiyosaki, Bitcoin’in hala büyük bir yatırım fırsatı sunduğunu savunurken, Woo Bitcoin’in büyüme potansiyelinin henüz tükenmediğini belirtiyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?