Robert Kiyosaki Uyardı: Bitcoin Çöküş Yaşayabilir!

0
180

“Rich Dad Poor Dad” isimli dünyaca ünlü kitabın yazarı Robert Kiyosaki, COVID-19 aşısının Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceğine dair açıklamalar da bulundu.

Bilindiği üzere Robert Kiyosaki uzun süredir Bitcoin destekçisi ve sosyal medya hesaplarından sık sık yatırımcılara tavsiyelerde bulunuyor, gençlerden Bitcoin ve altına yatırım yapmalarını istiyor. Ünlü isim bunun yanında tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 ve kripto sektörüne dair dikkat çeken öngörüsünü paylaştı. Kiyosaki şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi aşısının geçerliliği kanıtlandığında ne olur? Altın gümüş Bitcoin çöküş yaşayacak. Bu da satın alma fırsatı anlamına geliyor. Gerçek sorun Pandemi DEĞİL. Gerçek sorun muazzam miktarlardaki ABD borcu. ABD iflas etti. 28 trilyon dolar bilanço borcu var. 120 trilyon dolar bilanço dışı sosyal yükümlülükler var. Altın,gümüş ve Bitcoin uzun vadeli olarak en iyi yatırımlar.”

Ünlü yazarın iddiaları ve öngörüleri oldukça ilgi çekici. Bunun yanında Kiyosaki, Temmuz ayında, Bitcoin ve dijital varlıkların sadece insanları zenginleştirmekle kalmayıp aynı zamanda daha akıllı hale getirdiğini dile getirmişti. Ona göre, bu varlıklar Amerikalıların “yozlaşmış Fed”e karşı savaşmasına yardımcı olacak çünkü kripto para birimi de Y kuşağını eğitmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca hatırlarsanız corona virüsün etkisini büyük oranda hissettiğimiz Mart ayında kripto sektörü çok sert bir darbe aldı. Virüsün ya da aşının aynı şekilde piyasaları etkilemesi çok yüksek bir ihtimal. Fakat etkinin hangi yönlü olacağı merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın