Mart 3, 2023

Robert Kiyosaki’den Kripto ve Ekonomi Uyarısı: Felaket Geliyor!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ekonomik bir çöküşün eşiğinde olunduğu yorumu yaptı. Kiyosaki’ye göre olası ekonomik çöküş bankaları ve tasarrufları etkileyecek kadar geniş olacak. Yazar attığı bir tweet’te tüm yatırımcıların bu çöküşe hazır olması konusunda uyardı.

Kiyosaki gümüş başta olmak üzere altın ve benzeri değerli metalleri savunmasıyla tanınan bir yazar.

“Dünya ekonomisi çöküşün eşiğinde. Sırada bankalara hücum mu var? Tasarruflar mı dondurulacak? Sırada kurtarma paketleri mi var? GERÇEK gümüş sikkeler satın almanızdan para kazanmıyorum. Sadece olacaklara hazırlıklı olmanızı istiyorum. Gerçek bir gümüş sikkeyi yaklaşık 25 dolara satın alabilirsiniz.”

Kiyosaki Bir Banka Koşusu Bekliyor!

Robert Kiyosaki olası bir banka koşusu için uyarırken, katılımcıların farklı çözümler araması gerektiğinin altını çizdi. İngiltere Merkez Bankası’dan Jon Cunliffe, dijital pound’un bu konuda bir çözüm olabileceğine inanıyor.

Küresel ekonomi yükselen enflasyonla karşı karşıya kalırken, yazar finansal krize hazırlanmak için altın ve Bitcoin‘e (BTC) yatırım yapılmasını savunurken bir çöküşün yaklaştığını iddia etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kiyosaki daha önce yükselen enflasyonun “ABD nüfusunun %50’sini silip süpüreceğine” dair endişelerini dile getirirken, çöken borsanın emeklilik planlarını ve emekli maaşlarını geri ödemeyi zorlaştırabileceğini ifade etmişti.

Yazar olası bir mali krizde FED’i “sahte para” basmakla suçluyor. Yazarın sahte para olarak adlandırdığı şeyin ABD Doları olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?