Mart 16, 2024

Robert Kiyosaki Bitcoin Tahminini Açıkladı: Önümüzdeki Aylarda Burada Olacak!

Kişisel finans alanında en çok satan “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının altı haneli bir rakama ulaşmasının sadece birkaç ay uzakta olduğunu iddia ediyor.

Kiyosaki, 2,5 milyondan fazla takipçisi bulunan X platformunda, bu yıl Bitcoin’in 300.000 dolara ulaşacağına inandığını ve bu durumun mevcut değere göre %339’dan fazla bir artış anlamına geleceğini söyledi.

“Bitcoin çok hızlı bir şekilde yükseliyor. En büyük hatayı yapmak istemiyorsanız ertelemeden harekete geçmelisiniz. Başlamak için sadece 500 dolar bile yeterli olabilir. Bitcoin için bir sonraki hedef 2024 yılında 300.000 dolara ulaşmak.”

Kiyosaki, BTC’nin sınırlı arzının, diğer favori yatırımları olan gümüş ve altın karşısında avantaj sağladığına inanıyor.

“Altın ve gümüş yatırımlarını seviyorum. Sahip olduğum altın ve gümüş madenlerim var. Ancak altın ve gümüşte karşılaşılan sorun, fiyatlar yükseldikçe daha fazla rezervin keşfedilmesi gerekliliğidir. Aynı durum petrol için de geçerlidir. Benim petrol kuyularım da var. Ancak Bitcoin için bu durum geçerli değil. Bitcoin’in değeri arttıkça bile sadece 21 milyon adet olacak. İşte bu yüzden Bitcoin’e olan ilgim artıyor.”

Yazar aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri’nin biriktirdiği büyük borç nedeniyle bir ekonomik çöküşün yaklaşmakta olduğuna inanıyor. Böyle bir durumda güvenli limanların altın, gümüş ve Bitcoin olduğunu düşünüyor.

“Bebek Patlaması nesli iflasa sürükleniyor. Tarihteki en büyük balonlardan biri, çünkü bu nesil çürük 401k’lere sahip ilk nesil. Borsa bir çöküşe doğru ilerliyor gibi görünüyor. Artık gerçekçi olma zamanı. Tarihin en büyük balonu patlamadan önce gerçek varlıklara yatırım yapmalısınız: altın, gümüş, Bitcoin…

Korkmayın, hazırlıklı olun: ABD’nin borcu 34 trilyon doları aştı. Borç her 90 günde 1 trilyon dolar artıyor. Amerika ekonomik olarak zayıf bir durumda. Bu nedenle hazırlıklı olmalısınız. Daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin alarak kendinizi güvence altına alın.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?