Robert Kiyosaki: Bitcoin “En Hızlı At” Olmak Üzere

0
354

Rich Dad, Poor Dad’ın yazarı ve önde gelen Amerikalı yatırımcı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in büyük bir hamle yapmak üzere olduğu konusunda iyimserliğini dile getirdi. Altın 2020’de %35 artmış ve borsa şimdiye kadarki en iyi yıllarından birini görmüş olsa da, Bitcoin’i “uyuyan” olarak tanımlayarak “en hızlı at” olmak üzere olduğunu da sözlerine ekledi.

Altın bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve son raporlara göre hala yeni yüksek seviyelere doğru ilerliyor. Öte yandan gümüş, tüm zamanların en yüksek fiyatının hala %35 altında, bu nedenle Kiyosaki hala çok daha ucuz olduğu için gümüşü altından daha iyi bir seçenek olarak tanımlıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in performansı konusunda çok daha emin görünüyor.

Bitcoin Hala Uyuyor

2019 yılı, fiyat seviyesi açısından 2017’den sonra Bitcoin için en iyi ikinci yıl oldu. 2020, 2019’un en yüksek seviyesi olan yaklaşık 14.000 doların gerisinde kalsa da, Bitcoin oldukça etkileyici bir performans sergiledi. Önde gelen kripto para, yalnızca 2. çeyrekte %42 değer kazandı. Bu performansa rağmen Kiyaosaki, onu tüm yatırımlar arasında hala “uyuyan” olarak tanımlıyor ve bu şekilde düşünen tek kişide değil.

Birkaç analist, Bitcoin’in yakın gelecekte ve aynı zamanda uzun vadede büyük bir hamle yapmak üzere olduğu görüşünde. Şu anda bazı analistler Bitcoin’in, önümüzdeki yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor. 2020 için de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için hala küçük bir olasılık var ve bu ihtimalin, yıl ilerledikçe artması muhtemel.

İyimserliğin çoğu, Bitcoin’e artan ilgiden, doların kötüleşen durumundan ve yatırımcıların diğer varlıklara olan güvenlerini kaybetmesinden kaynaklanıyor. Kısa süre önce altın fiyatı zirveye ulaştığı için daha fazla sunabileceği bir şey olmadığını düşünen yatırımcılar var. Bunun yanında Bitcoin’e herhangi bir ilgi göstermese de, daha fazla yatırımcı diğer varlık türlerine olan güvenini kaybediyor ve bu da Bitcoin’i daha çekici hale getirebilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın