RippleNet Vietnam’ın En Büyük Bankası ile Ortak Oldu

0
329

Orient Commercial Joint Stock Bank veya OCB, 4,6 milyar dolarlık net geliri sayesinde Vietnam’daki en büyük ve önde gelen bankalarından biridir. Son günlerde OCB, ‘stratejik ortak’ olarak göze çarpan RippleNet ağına katıldı.

Bu arada gelen büyük konuyla ilgili Phong Nguyen, Fintech Başkanı ve Proje Yönetimi Linkedin’de bir yazı paylaştı.

Havale ve Sınır Ötesi Ödemelere Yardım

Nguyen, yaptığı bir açıklamada Ripple’ın OCB’ye katılmasıyla birlikte uluslararası ödeme ve havalelerde gerçekleşen maliyetin düşeceğini dile getirdi. Bunun yanında ödemelerin hızı ve hassasiyetini arttıracaklarını belirtti.

Bankacılık şirketi, kaynaklarını firmalar için yeni kullanım durumlarını keşfedebilmek adına kullanmaya zorlayarak on ay boyunca devam ettirmiştir. Firma ancak o zaman RippleNet’e üyelik statüsü kazandırmayı başardı.

Vietnam Halkına Hizmetler Artıyor

Nguyen bütün Ripple çalışanlarına teşekkür etti fakat iki kişinin altını özellikle çizdi. Fiona Murray ve Benoit Gaudiliere. Bu iki şahıs, Singapur’un Ripple kolunda yer alan satış direktörleridir.

Her şeyin yolunda gitmesi sonucunda birlikte yol alan iki şirketin son finansal teknolojiyi kullanacağını belirten Nguyen, bu sayede Vietnam tüketicilerine daha iyi bir hizmet vermeyi planlıyor.

OCB’nin genel merkezi Vietnam- Ho Chi Minh City’de yer almaktadır. Vietnam’da yer alan 130’dan fazla şubesi ile ağları yönetmekle meşguldür. OCB, genel olarak küçük ve orta büyüklükteki işletmelere hizmet etmektedir. Perakende müşterilere odaklanıp çeşitli kredi hizmetleri sunan bir kuruluştur.

Bir diğer önemli gelişme ise, Aozora Bank’ın ocak ayında yapılan%15 hisse teslimidir. OCB hisselerinin alım satımını bu yılın Nisan ayında tamamladı.

RippleNet ‘in Vietnam’da Popülaritesi Gün Geçtikçe Artıyor

Bunların devamında diğer önemli bir olay OCB’nin RippleNet’e geçen ilk Vietnam bankası olmadığı konusudur. Tien Phong Bank (TPBank), geçen yıl RippleNet’e giriş yapmış ilk ve tek Vietnam bankası olmuştur.

Banka bunu ilk kez 2019 yılının Kasım ayında SBI Ripple Asia’nın yardımıyla Japonya’dan Vietnam’a havale hizmeti gerçekleştirilerek yaptı.

Japonya, 330.000’den fazla Vietnam sakinlerinin ve Vietnamlı işçilerin her geçen gün büyüyen güncel bir alandır.

RippleNet ‘in gün geçtikçe çoğalan müşterisi, tanınmaya başladığının bir kanıtı diyebiliriz. OCB’de gün geçtikçe bu ortaklıktan payını alacaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın