RippleNet Başkanı: Fintech, 2021’de Bankalarla Rekabet Edebilecek

0
324

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021’de geleneksel bankacılık kurumlarına ciddi rakipler olarak ortaya çıkmasını bekliyor. Birla söz konusu öngörüsünü biraz ileriye taşıyarak bir kripto para şirketinin yakında eski bir finans kurumunu satın alabilecek düzeye gelebileceğini söyledi:

“Gelgit dönüyor. Önümüzdeki yıl bir fintech veya kripto para şirketinin geleneksel bir finans kurumunu satın aldığını bile görebiliriz.”

Birla, kripto ile bankacılık arasındaki çizginin bulanıklaştığını ve daha çevik fintech şirketlerinin daha büyük, daha yavaş hareket eden yerleşik bankaların pazar payını aşındırmak için kriptodan yararlanma fırsatı sağladığını söyledi. Birla’ya göre bu gelişme, sektördeki daha sağlam düzenlemelerle sağlanacak. Ripple’ın Genel Danışmanı Stu Alderoty de, kripto para birimlerini düzenlemenin Biden yönetimi için önemli bir konu olacağını iddia ediyor:

“Etkin bir şekilde iletilen ve tekdüze bir şekilde uygulanan akıllı, iyi düşünülmüş düzenlemeler, oyun alanını eşitlemeye yardımcı olabilir, inovasyonu serbest bırakabilir ve ABD’de benimsemeyi daha yaygın hale getirebilir.”

Yıllarca düzenleyici netliği için çağrıda bulunduktan sonra, Ripple Aralık ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildi. FOX Business muhabiri Charles Gasparino’ya göre, Biden’ın SEC başkan seçimi Gary Gensler, gündeminin özel amaçlı satın alma şirketlerini (SPAC), fintech şirketlerini ve kripto para suistimallerini içereceğinin sinyalini verdi.

Geleneksel finansmanı üstlenmenin yanı sıra, Ripple’ın akılda daha da iddialı bir hedefi var: Ethereum’un merkezi olmayan finans sektöründeki hakimiyetini tersine çevirmek. Ripple’ın DeFi Başkanı Michael, en büyük ikinci blockchain’in (Ethereum), farklı protokollerde konuşlandırılan değerinin en az dörtte birini diğer blockchain’lere kaybedeceğini tahmin ediyor:

“2021’in sonunda DeFi’de dağıtılan değerin en az %25’inin Ethereum dışındaki ağlarda olacağına inanıyorum.”

Flare ile XRPL’ye akıllı sözleşmeler eklenmesiyle, token’laştırmayla ve merkezi olmayan borsalar ile birlikte XRP, DeFi alanında önemli bir yere sahip olabilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın