Ripple’ın XRP’si Büyük Kripto Borsalarından Çıkarılacak Mı? 3 Borsa XRP Ticaretini Durdurdu

ABD SEC, Ripple Inc şirketine kayıtsız menkul kıymetleri sattığı için dava açtı. Dikkat çeken dava sonrası, CrossTower, Beaxy ve OSL olmak üzere üç kripto para borsası XRP ticaretini durdurdu. Uzmanlar,  SEC davayı kazanırsa büyük borsaların XRP tokenini kaldıracağına dikkat çekti.

XRP sahipleri, SEC’in Ripple aleyhindeki iddiaları nedeniyle yaşadıkları şoku yeni atlattıklarını düşünürken daha büyük sorunlarla yüz yüze geldi.

Ripple Davasında SEC Zaferi XRP’yi Listelerden Silecektir

Uzmanlar ve analistler, SEC’in davayı kazanma ve XRP tokeninin satışının yasaklanma şansına sahip olduğuna inanıyor. Bu durumda, büyük kripto borsaları da kripto parayı listeden çıkarmak zorunda kalıcak ki, üç borsa şimdiden XRP’nin ticaretini durdurdu.

Kripto endüstrisindeki önde gelen avukatlara göre, XRP’yi listeleyen borsalar, SEC’in Ripple Inc.’e karşı beklenen bir davada nihayetinde galip gelmesi durumunda risk altındalar.

Ünlü kripto analisti Tony Weiss de şöyle bir açıklama yaptı:

SEC, kripto paralara saldırmaz. bu işte hepimiz aynı gemide değiliz. XRP, MERKEZİ BİR SAHTEKARLIK SİSTEMİDİR. KİMSE BUNA KARŞI ÇIKAMAZ. BU DAVAYI SEC KAZANIRSA, XRP TÜM KRİPTO BORSALARINDAN ÇIKARILMALIDIR.

Kaynak: atozmarkets

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.