Ripple’ın, SEC’e Karşı Erken Galibiyetlerinin Ardından XRP, Bir Haftada Yaklaşık %150 Arttı

XRP’nin değerinde yaşanan bu dalgalanma, hızla yükselen kriptoyu piyasa değerine göre ilk 5 kripto arasına itti. XRP; Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’in hemen arkasında 4. sırada bulunuyor.

Cryptoverse’deki oyundaki güçlü yükseliş rallisinin ortasında, Ripple’ın XRP’si, Coinbase gibi bazı kripto borsalarında tekrar bulunduğuna dair sosyal medya söylentilerinin ve bir dizi yasal zaferin ardından, değerini neredeyse üç katına çıkaran bir kalkışla yoluna devam ediyor gibi görünüyor. Bu artış, hızla yükselen kriptoyu piyasa değerine göre ilk 5 kripto arasına yerleştirdi.

Haberin kaleme alındığı sırada, XRP günlük 30 milyar dolarlık işlem hacmi ile 1,33 dolardan işlem görüyordu. XRP, yaklaşık 61 milyar dolarlık mevcut piyasa değeriyle haftalık ortalama %150’ye yakın bir miktarda arttı.

Bu kripto varlığındaki artış, XRP’nin 1.3 milyar dolarlık ICO’sunu “kayıtsız menkul kıymetler teklifi” olmakla suçlayan SEC’den gelen bir davanın ortasında meydana geliyor. İddia, çoğu Amerikan kripto borsasının, kripto para birimini listeden çıkarmasına neden oldu ve XRP, piyasa değerine göre en büyük 3. kripto para birimi olarak yerini kaybetti.

Bununla birlikte trader’lar, Ripple avukatlarının güçlü Amerikan düzenleyicisine karşı yasal mücadelelerinde, kripto varlıklarıyla ilgili SEC’in görüşme geçmişine erişim de dahil olmak üzere iki zafer kazandıklarını gösteren güvenilir raporların ortasında, kripto varlığını desteklemeye devam ediyor gibi görünüyorlar.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Ripple’ın avukatlarının bu kayıtlara böyle bir erişimi olması, onlara Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun Bitcoin ve Ethereum’u neden bir menkul kıymetler varlığı olarak görmediğine dair içgörü sağlayacaktır.

[irp posts=”24466″ name=”XRP Davasında Yeni Gelişmeler: Ripple’a SEC’in Bitcoin ve Ethereum Belgelerine Erişim İzni Verildi”]

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.